Monet muslimimaat eivät tunne uskonnonvapautta. Islamin hylkääminen johtaa kuolemantuomioon yli kymmenessä muslimimaassa. Islamin hylkääminen pitää olla mahdollista Suomessa. Myös syrjintään, nöyryyttämiseen ja väkivallan uhkaan toisuskoisia kohtaan on perusteet muslimien uskonnollisissa teksteissä. Suomalaisten turvallisuus on taattava Suomessa.
Muslimiyhteisöjen itsehallintaa on rajoitettava (sisäisen uskonnonvapauden turvaamiseksi)
11
100
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi täällä Islamilla aivopestyjen viherkommareiden, demareiden ja muiden suvakkien maassa pitäisi sallia Islamista eroaminen, sehän on kiihoittamista kansanryhmää kohtaan, uskonrauhan rikkomista ja tietenkin rasismia....
Ymmärrän ironiasi. Ja hyvä kommentti. Kuten mainitsit, noinhan suurin osa suomalaisista(poliitikoista) ajattelee.
- Anonyymi
muslimimaat eivät ole allekirjoittaneet myöskään YK:n ihmisoikeusjulistusta
Vaan ovatpa allekirjoittaneet Kairon julistuksen, jossa Sharia menee ihmisoikeuksien edelle. Nyt vain yksi osa maailmasta eli me olemme vastuussa ihmisoikeuksien toteutumisesta, mikä asettaa muslimit vapaamatkustajan asemaan nykyisessä humanitaarisessa politiikassa. Sairasta.
Pidetäänpä lanka virkeänä ja kommentointi asiallisena. Ei henkilöön tai ihmisryhmään menevänä. Politiikastahan ja suomalaispolitrukkien sinisilmäisyydestä tässä kirjotetaan.
Faktat sen sijaan ei muutu: muslimimaissa ei ole uskonnonvapautta, sharia menee ihmisoikeuksien edelle, toisuskoiset ovat toisen luokan kansalaisia...
Haluatteko Suomen päättäjät uhrata länsimaisen vapaudenkin?- Anonyymi
Vapaa-ajattelijatkin hissukseen, möyhäävät vain kristinuskoa vastaan joka sallii heidänkin pysyä elävien kirjoissa.
- Anonyymi
Tämä on todella ihmeellistä. Kyllä kristinuskoa ja juutalaisia saa mättää kuin vierasta sikaa, ei milloinkaan syytettä kenellekään missään. Tätä ei ymmärrä elävä erkkikään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tämä on todella ihmeellistä. Kyllä kristinuskoa ja juutalaisia saa mättää kuin vierasta sikaa, ei milloinkaan syytettä kenellekään missään. Tätä ei ymmärrä elävä erkkikään.
Ei todellakaan saa arvostella juutalaisia esim. vanhaa testamenttia siteeraamalla esim. Ateisti suomi24 ryhmässä.
Heti arvostellaan anti-siioniksi tai natsiksi ja sensuroidaan teksti pois.
- Anonyymi
Kuuluuko islam muka sivistysvaltioihin?
- Anonyymi
Suomihan tulee tällä menolla pikkuhiljaa muuttumaan Islamilaiseksi kalifaatiksi, tosin Ruotsi taitaa olla ensimmäinen muslimivaltio euroopassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p957277Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3576348Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite583693Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill293429Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1921931Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os171628- 601363
Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps181356Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11260Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11237