Kunnanhallituksen jäsen kaveeraa huume-epäiltyjen kanssa

Anonyymi

Niko Ranta-Ahoa epäillään levittäneen kilokaupalla kokaiinia. Rahanpesua, steroideja jne. Minkä takia Jocka Träskback istuu kunnanhallituksessa vaikka kaveeraa tämmösten huumeheikkien kanssa? Samassa syytteessä on osallisena myös helvetin enkeleiden johtaja.

Tuomiota ei ole vielä annettu. Mutta kun se tulee niin eikös Lempäälän kunnanhallituksen vois puhdistaa tämmösistä huumepiirihengailijoista? Eihän Jocka mitään virallisesti ole tehnyt koska häntä ei syytetä mistään, mutta jokainen tietää mitä noissa piireissä touhutaan suljettujen ovien takana.

Lempäälän kunnanhallituksessa tulee istua ihmisiä jotka on rehellisiä, eivätkä kaveeraa porukoissa jossa liikkuu kilokaupalla kokaiinia ja kovan luokan järjestäytynyttä rikollisuutta.

14

162

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onhan siellä muitakin puolirikollisia ajamassa omia ja kavereidensa etujaan. Aina ollut lempäälässä näin ja tulee olemaan.

    • Anonyymi

      Kirjoittajalla on ilmeisesti mennyt sekaisin kaveruus ja facebook-kaveruus.

      • Anonyymi

        Ei ainakaan kunnanvaltuustolaiselta sopivaa jos roikottaa tuntemattomia kovanluokan rikollisia facebookissa ihan hupimielessä. Kyllähän jokaisella pääosin facebook kaverit on järjestäen oikeita kavereita.

        Vielä huolestuttavampaa on jos luottamustehtävässä oleva hengaa facebookissa itselleen tuntemattomien rikollisten kanssa. Syyt tälläiseen tuskin kestäisi päivänvaloa.


    • Anonyymi

      Se on hyvä, että selvännäkijöitä riittää. Minä en ainakaan tiedä mitä kenenkäkin kotona neljän seinän sisällä puuhataan vai puuhataanko mitään.

    • Anonyymi

      Oma elämä on turbonollaa niin muiden elo on koko elämän keskipiste, sääli reppanat , sääli.............

    • Anonyymi

      Huumehörhöt veks valtuustoista ja lautakunnista .Se ei johda mihinkään jos piripäät tekee päätöksiä selväjärkisten puolesta.

    • Anonyymi

      Muutenkin ihme porukkaa valtuustolla mölisemässä. On taksiautoilijaa, autonkorjaamo yrittäjää, kokkia jne.
      Kaveritko näitä on sinne äänestänyt? Muutan lempäälästä pois piakkoin. Suurin osa syntyperäisistä lempääläisistä on evakkosukua ja sen kyllä täällä huomaa.

    • Anonyymi

      Kun olette noin taitavia ja viisaita,
      kaikkitietäviä,
      menkää hyvät lapset kunnalispolitiikkaan,
      hopi, hopi, juoksujalkaa,
      niin kaikki Lempäälän asiat ratkeaa,
      no mikset mene jo?
      Katsos hyvä lapsi, tekijät on aina erikseen,
      ja täällä nimettömänä huutelijat,
      paina se visusti mieleesi!

      • Anonyymi

        Mieseivät sitten tee jos lupa on tehdä, oikein lanseeratun iskuluseen voimalla.


    • Anonyymi

      On ne poliitikot ainakin konsulttien toimesta tullut huijatuksi kun Lempäälätalon hintalappu on jo tuplaantunut ja ei se siihen jää.Eli päättäjät osaa velanoton kunnolla.Eikös jotkut poliitikko yrittäjät välillä mainosta protestilistallakin firmaansa.Velkaisia yrittäjänreppanoita ei paranis äänestää koskaan.

    • Anonyymi

      Omaa nokkaansa ajattelee jokainen valtuustossa. Ei paljoa paina päättäjillä vastuu vaan annetaan tämmösten huumeliigaveljeilijöiden istua päättämässä meirän asioista. On kyllä niin aikaansaamatonta reppanaa päättäjät kun ei edes tämän mittaluokan asioissa kykene nostamaan kissaa pöydälle ettei vaan tule nokkapokkaa kollegan kanssa joka hengailee kummallisissa piireissä.

      Kutsuuko nämä itseään johtajiksi vai pelkääviksi pyrkyreiksi?

    • Anonyymi

      Samanlaisia mammampoikia ja peräkamarinpoikia Vesilahden valtuustossa.Ollaan niin poliitikkoa ,mutta hiljaisia hissukoita kun vastaan kävellään. liekö perämettässä kasvaneet ja pelkää ihmisiä.Muttei ne sentään viljele ruohoa vaan viljaa että tukiaiset pyörii.

    • Anonyymi

      Se on tuo kunnan suojatyöpaikka, olkoon se sitten vaikka luottamusjäsenenä, kysyttyä huijareille.

    • Anonyymi

      Hakalan koulutus? Mikä muuten on puheenjohtajan koulutustausta?

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      22
      5081
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      2
      3733
    3. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      136
      1310
    4. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      101
      1292
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1210
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1094
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      17
      903
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      168
      855
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      773
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      759
    Aihe