Tutustu, keka, Lucifer oli,

Anonyymi

Kohta hanen nimisiaan ei ole.

Valo ja kuumus: Elama. Elama. Tuli ilman rajoja. S-T H-H

Teksti -Am Duat- antaa kasityksen mita on tapahtunut ja tapahtuu,
Teksti Am Duat:

"D-t:ssa (Duat:toisessa maailmassa, tahdissa) on salainen paikka, joka on ympyroity

O (aareton ilman alkua ja loppua)

siina on pimeyden pohja, ja syntyma jumaluudelle, joka tulee (kpr) aurinkona."

Saadaan toinenkin merkitys ikuiselle: Aika joka on saanut alkunsa kaiken alussa. Aika, yhta rajaton kuin kakki mita on. Aika, rajattomuus hieroglyfina:

H-H

Viela teksti kertoo, etta pilkkaava kaarme, hieroglyfeina SEBJW heitetaan tuleen: Kuumuuteen joka on Elama. Elama kaiken alusta. Sama elama, josta mina olen lahtoisin.

Elama joka tuli esiin aurinkona. Elaman Pilkkaaja lyodaan kappaleiksi ja heitetaan tuleen. Pilkkaaja joka ei halua antaa silmia (mielta) hanelle joka on ne menettanyt (silmia Hor:lle "Horus"), Pilkkaaja joka ei halua antaa kiveksia (mielta)hanelle joka on ne menettanyt (kiveksia Setsh:lle). Pilkkaaja, joka ei hyvaksy viattomaksi tulemista. Viattomuutta, Taydelliseksi tulemista.

Hanet: Pilkkaaja, tuhotaan.

D-t: ssa (Duat, tahdet) on 5 tulista kuoppaa ja laakso, joissa on loppu. Teksti kuuluu:

"Hakkaa paloiksi, ja leikkaa viholliset, ja kuolleiden ruumiit: Heidat, jotka on kaannetty ylosalaisin. Isani Sjir ("osiris"), ja paasta minut siita.

Isani, joka ei voinut mitaan, on iskenyt teidat, han on lyonyt teidat paloiksi. Han on lyonyt kappaleiksi teidan "henkenne" ja sielunne ("henki" mita nahdaan, sielu on silmat; nakija) Han on levittanyt kappaleiksi teidan varjonne (mita olette tehneet). Teita ei enaa ole. Teidat on heitetty tulisiin kuoppiin. Te ette paase kaarmeesta, tulesta S-T H-H (elava tuli kaiken alusta, jota elama, aurinko ajaa edellaan)

S-T

H-H

(ST; tuli H-H; ilman rajoja)

(Tulisia kuoppia vartioivat jumalattaret, joiden suusta tuleva tuli kuluttaa kaiken pois, laakso on ilman vartijaa):

Hert Kettut-s:in tuli on teita vastaan (viholliset omissa saanoissaan, selka totuuteen)
Hert Hatu-s:in liekit ovat teita vastaan (viholliset selka totuuteen)
Hert Nemmat-s:in kuumuus on teita vastaan (varjot)
Hert Sefu-s on teita vastaan (paat kaantyneina pois totuudesta)

jne, jne, jne.

Mita enemman tasta opin, sen vakuuttuneemmaksi tulen siita, etta tama on ainoa seuraamisen arvoinen uskonto. Pitaa oppia mika miltei tuhottiin.

t. jmn

3

113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Näkeehän sokeakin mitä saatana on saanut aikaan esimerkiksi Syyriassa

    • Anonyymi

      Siis te olette ihan hulluja, sekopäitä!

      Onko Saatana kentiens syntynyt jo maan päälle, ja uskontonne mukaan (Jumalien ilmoittamat profetiat uskoville), että hän on syntynyt ihmiseksi? Ja että hänet tunnistaa siitä, että hän puhuu ihmisoikeuksien puolesta?

      Kukahan/ketkä ovat tämän nykyajan (tai koskaan ennenkään) Antikristuksia? Olette, uskovaiset ainakin maininneet, listanneet Antikristuksina mm. Obaman ja ison liudan muita henkilöitä (kenties julkkiksia hekin vai?).

      Onko ketään teillä ikinä kotona vai oletteko niin Saatana-huumassa, että luulette Antikrituksiksi ihan vaikka jotain tavallisiakin ihmisiä?

    • Anonyymi

      Nämä Jumalat, Luciferit ym. ovat käytännössä avaruuden asukkaita toisilta planeetoilta. Heillä on mahtavia paranormaaleja kykyjä, koska ovat aiempien sivilisaatioiden asukkaita. Monesti ovat väärinymmärrettyjä - heitä voidaan kuvata negatiivisilla termeillä - koska ihmisen ymmärryskyky loppuu tavallisesti lyhyeen heitä ajateltaessa. Todellisuudessa vain suhteellisen kehittyneillä olennoilla on lupa operoida täällä keskellämme.

      Uusi juttu on ehkä se, että nämä Jumalat ovat itsekin karman jälleensyntymiskierrossa mukana. Maapallolla on huikean erilaisia tietoisuuksia mukana, tavallinen ihminen on vain yksi monista, omalla kehitystasollaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      202
      4228
    2. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      146
      3778
    3. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      125
      3211
    4. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      43
      1599
    5. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      19
      1468
    6. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      34
      1400
    7. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      25
      1375
    8. Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta

      Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk
      Maailman menoa
      27
      1351
    9. Kiinnostaa - ei kiinnosta - kiinnostaapas

      Selittäkää hämmentyneelle miksi miehiä ei ikinä kiinnosta silloin, kun sitä olisi itsekin kiinnostunut? Sitten kun siirt
      Sinkut
      116
      1140
    10. Martina haluaa Marbellaan

      Martinan tekisi mieli ottaa lennot Marbellaan, jossa näkisisi kauniita ja hyväntuulisia ihmisiä. No sitten pitää matkust
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      1053
    Aihe