En ole ikinä ollut parisuhteessa

Anonyymi

Olen 30vuotias nainen en ole ikinä ollut parisuhteessa.
Tuskin löytyy miestä joka hyväksyy sen että minulla ei ole yhtään kavereita.

24

89

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En usko, että miehiä kiinnostaa onko naisella kavereita vai ei. Ainakaan itseäni ei kiinnostaisi, jos muuten viehättyisin naisesta.

    • Anonyymi

      Olet säästynyt monelta.

      Olen ollut parisuhteessa ja en enää ryhdy sellaiseen.

      Vapaus on hienoa, usko pois. Ei tarvitse riidellä ym.ym.

      Tv. Nykyinen poikamies.

    • Otappas minusta kaveri, niin ei tartte enää noinkaan ajatella:)
      Itsekkin elämäntapasinkkuja, joten ei ole tuossa parisuhteettomuudessasikaan mitään ihmettelemistä.
      Viestii vain meiliin, niin katellaan josko keksittäis jotai ohjelmaa johonku vkonloppuun.

      • Anonyymi

        Ohjelmana taitaa olla vaakamambo?


      • Anonyymi kirjoitti:

        Ohjelmana taitaa olla vaakamambo?

        Tuumaillaan kahden millasta ohjelmaa keksitään.
        Olis ihan kiva päästä tuulettumaan ja reissuun johonku päin Suomee..


    • Anonyymi

      Varmana löytyy miehiä jotka hyväksyy sinut ja haluaisi tutustua sinuun mutta nainen ei useinkaan hyväksy että mies viettää yksin paljon aikaa.

    • Anonyymi

      Ok, mä olin avoliitossa nyt sinkkuna.

      Elän ekologista ja ekonomista elämää saimaalla.

      Päivät menee retkiveneellä saimaalla tai kesäpaikan kunnostamisessa sekä opiskelussa.

      En ikävä kyllä saaressa vaan manteteella. Naapurit, joo. Ei niistä sen enempää.

      Ei täällä tietysti nainen jolla työt ym. kaupungissa pysty edes asumaan. Matkaa lähimpään kaupunkiin paljon.

      Lisäksi olen valinnut 1960-luvun elämäntyylin.

      Ei noihin kaupunkeihin ole ikävä, ihana rauha täällä. Lisäksi luonto on niin puhdas verrattuna esim. johonkin Kiinan teollisuusalueisiin.

    • Anonyymi

      Minä olen 44v nainen, joka ei ole koskaan ollut parisuhteessa. En edes missään lyhyissä. Satunnaiset deittiyritykset päättyy hyvin lyhyeen. Syy: olen lihava, ja muutenkin ruma.

      • Anonyymi

        Rumuus ei ole ongelma.Jos et ole miestä rumempi.
        Lihavuus ei ongelma.
        Jos painat niin paljon että sänky hajoaa se on jo ongelma.


    • Anonyymi

      Kyllä löytyy.

    • Anonyymi

      Hei aloittaja voit lähettää minulle sähköpostia ja muutkin joilla on sama tilanne kaverien ja ystävien osalta. Yritin lisätä sähköpostiosoitetta tähän eilen mutta viesti aina poistui joten, jos haluat, voit kirjoittaa minulle sähköpostia osoitteeseen joka löytyy tuolta "vaihdetaan yksinäisyys pois" aloitetun otsikon viestistä.

      • Anonyymi

        Toimiihan se, kun ei käytä @-merkkiä ilmeisesti.


    • Anonyymi

      Monet ihmiset ovat vaikeita. Yksin on helpompaa olla. Ihmiset käyttävät hyväksi, ovat itsekkäitä, eivät kunnioita sinua eikä ajatuksiasi ja varsinkin naiset pyrkivät myös muuttamaan sinua joksin, jota et ole.
      Parempi olla yksin, jos ei kerran voida rakastaa sellaisena kuin on.

    • Anonyymi

      Voi fide. Onko tuollainen nainen oikeasti olemassa? Kuva olisi kiva nähdä.

    • Anonyymi

      Täällä kans samassa ikäluokassa oleva mies, jolla ei kokemusta. Mitenkähän naiset ottaa tuon asian, jos johonkin tutustuisi

    • Sama juttu, paitsi 31. Saa laittaa viestiä jos haluat vaikka vain kommentoida säätä. Lyhyt kuvaus itsestäni olisi mukava introvertti.

    • Juurikin hakusessa neitseellinen nainen, joka ei ole ikinä ollut parisuhteessa...
      Partnerin kavereilla en tee mitään.

    • Anonyymi

      Maaseudulla paljon yksinäisiä miehiä.
      Heille kelpaisi hyvinkin nainen joka on vähän rumempikin.
      Naisen lihavuus ei myöskään haittaa yhtään.

    • Anonyymi

      Luetko aloittaja vielä tätä keskustelua?

      Ensinnäkin haluan sanoa että minä haluaisin juuri sinunlaisen naisystävän....mikäli sinulla vain on elämässäsi perusasiat kunnossa. Ei sinun epäsosiaalisuus ole mikään ongelma.

      Miksi päätit kirjoittaa tänne? Haluaisitko löytää itsellesi miehen? Missäpäin Suomea asut?
      Miten sinuun saisi yhteyden?

    • Anonyymi

      Jos olet huumorintajuinen ja ulospäin suuntautunut, niin tuskinpa ystävien tai parisuhteen saaminen on niin hankalaa.

    • Anonyymi

      Vähän sama tilanne täällä paitsi olen vuoden vanhempi.
      Se miksi olen jäänyt yksin ei ole niin helppo selittää.
      Kaipaan toki läheisyyttä mutta yksinoloon on liian tottunut.
      Kärsin siis sosiaalisten tilanteiden pelosta ja minulla on todella huono itsetunto.
      En siis ole päästänyt ketään lähelle kun jo ajatus tuntuu siltä että kuka minut muka huolisi..
      Yritän työstää ajatuksissa tätä asiaa päivittäin.
      Mutta miten tästä voisi edetä,tuskin hirveän paljoa on ihmisiä jotka tämän ikäisinä ovat täysin kokematomia näissä ihmissuhdeasioissa..
      -forever lonely-

      • Anonyymi

        Ja olet mies vai nainen?


      • Anonyymi

        Kyllä sinusta oltaisiin kiinnostuneita. Itsekin kävin treffeillä ensimmäistä kertaa elämässäni vasta viime vuonna ja olen 33v mies. On paljonkin sellaisia ihmisiä, jotka ovat tippuneet siitä ensimmäisen ja toisen parisuhde junan kyydistä.

        Ei muuta kuin tee profiili johonkin deitti sivustoon taikka sitten kirjekaveri ilmoitus. Suosittelen jälkimmäistä, siellä meno on paljon vähemmän pinnallista, eikä tule koko ajan häirikkö viestejä. Sitten on paljon helpompaa tavata livenäkin, kun on ensin kunnolla tutustunut kirjoittelemalla. Ahdistuskin on paljon vähäisempää, kun tavatessa tuntee jo osittain toisensa.

        Alkuun kaikki uusi on ahdistavaa, viestittelystä lähtien, mutta kyllä siihen pian tottuu. Kunhat et vain lopeta viestittelyä siihen muutamaan viestiin, kuten suurin osa tuntuu tekevän, niin silloin sinulla on jo hyvät mahdollisuudet löytää kumppani. Äläkä ajattele niin, ettei sinusta olla kiinnostuneita, se että et tee katoamistemppuja ja osoitat itse olevasi kiinnostunut viestittely kaveristasi, tekee sinusta jo tosi kiinnostavan.


    • Anonyymi

      Parisuhde?Mikä se on ???

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      557
      1838
    2. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      18
      897
    3. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      84
      873
    4. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      806
    5. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      729
    6. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      2
      717
    7. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      63
      715
    8. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      68
      695
    9. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      74
      638
    10. Moi, olen Lampunhenki

      Kerro toivomuksesi🏺
      Ikävä
      65
      543
    Aihe