Kangasniemellä,ei jumalauta......mitä helvettiä te vanhemmat teette kun jatkuvasti kuolee lapsia? Nyt tähän täytyy jo löytyä joku järjellinen selitys kun lapsista ei välitetä yhtään.
Taas hukkui lapsi,8 vuotias...
10
210
Vastaukset
- Anonyymi
Ruuhkavuodet verottavat ja kahdenkeskistä aikaa tarvitaan.
- Anonyymi
Aivan kamalan edesvastuutonta toimintaa nykyvanhemmilta. Lapsia täytyy ehdottomasti pitää tiukasti silmällä veden ja teiden lähettyvillä. Ei saa ikinä liikaa luottaa lapsen harkintaa, joka on hyvin vajavaista ja kuuluu lapsuuteen. Nyt vanhemmat herätkää.
Liikenne tutkimus osoittaa lapsen täytyy yleisesti olla noin 12v. että tajuaa kaiken ympäristönsä tapahtumat,siis myös jalkaisin liikenteessä. Ajopelit on jo toinen luku kuin Kesämökin rannat ja vanhemmat joilla ei ole aikaa lapselle.
- Anonyymi
3 lasta olen kasvattanut ja merellä ollaan oltu ja myös vesipuistoissa
Lapsia tulee vesien äärellä tarkkailla jatkuvasti. Koska ovat täysin arvaamattomia.
Voimia lapsensa menettäneille ! - Anonyymi
Sehän se lapsen takaisin tuo että nimettömät tollot netissä besserwisseröivät asiasta.
- Anonyymi
Ikävä tapaus. Tosia-asia on että monet näistä viime aikoina hukkuneista lapsista on mamujen jälkeläisiä. Eivät osaa uida ja niitä on niin monta, etteivät vanhemmat ehdi katsoa kaikkien perään.
- Anonyymi
Ei sellaista tragediaa etteikö sillä edes yksi natsi ratsastaisi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei sellaista tragediaa etteikö sillä edes yksi natsi ratsastaisi.
Näetkö myös kuunatseja?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei sellaista tragediaa etteikö sillä edes yksi natsi ratsastaisi.
Vain Välimereen hukkuneista saa olla huolissaan
- Anonyymi
En ihmettele yhtään, olisko kännykällä osaa asiassa, vehje kädessä koko ajan vaikka pitäs olla skarppina.
Pojan tyttökin on kompuroinut ja tippunu jopa portaita kun pojalla ja miniälläkin on ollu kännykkä kädessä, tuli sanottua vähän painavia sanoja mutta ei tilanne ole yhtään muuttunut. Tilanne tulee yleisesti ottaen vain pahenemaan, on se niin addiktoiva tuo rakas lelu. Laps parat mitä niistäkin tulee kun addiktoituneet uusavuttomat vanhemmat saa lapsensa murrosikään ja aikuisiksi.
Sitäpaitsi lapsi kokee hylkäämistä jos näkee, että isän ja äidin katse harhailee kännykässä liikaa.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää422210Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten652078Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211940HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363921696Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1041655Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241484Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821102Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75935
- 27899