MISSÄ PALOVAROITTIMET ???

Anonyymi

Taas on moni sika saanut kärsiä turhaan Seinäjoen sikalapalossa. Eikö eläintiloissa ole pakollisena palovaroittimia, jos ei niin se on suuri moka päättäjiltä. Kyllä vastuullinen ihminen laittaa palohälyttimet ja kamerat navettaan.

Tuntuu aivan käsittämättömälle, ettei tuon vertaa eläinten turvallisuudesta välitetä. Kyllä eläimen kärsimys on yhtä suuri, kuin ihmisenkin.

9

54

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joo mut kun niihin pitää uusia ne patteritkin

    • Anonyymi

      Sikaloiden pitäjät eivät ole niitä penaalin terävävämpiä kyniä. 7000 neliöinen lihankasvatushalli on on eläinten keskitysleiri. Eläinten kärsimys ei merkitse näille tehtailijoille mitään ja vakuutusrahoilla levennytään edelleen.

    • Anonyymi

      Meinaatko että sika soittaa 112, kun alkaa piipata.

    • Anonyymi

      Kyllähän tuollaasis laitoksis pitääs olla automasttiset palovaroottimet mitkä hälyyttää kun alkaa häkää savua tulemahan.
      Onko eres valvontamonitooreja ip kameralla.
      Ei maksa paljoa.

    • Anonyymi

      ne toimii luupilla ei patterilla...pitäs laukasta sammutuksen....tietty jos on hyvä vakuutus....nihhh

    • Anonyymi

      Ihminen se on luomakunnan PASKIN otus. Ei ajattele muuta kuin rahaa ja omaa mukavuuttansa.

      Yleensä karman laki toimii. Paha saa palkkansa ennemmin tai myöhemmin. Palakoon sikalan omistaja kiirastulessa ja pitkään.

      • No justiinsa. Meinaatko käydä avittamassa tuota lähtemään mun luokse?


    • Anonyymi

      ON KUMMAA ALUETTA POHJANMAA KUN SIKALAT PALAA JA MITEN SATTUKAA ANTTILAN AKKA EU MAATALOUS KOMISSAARI ITELTÄ KÄRVÄHTI SIKALA MUT HILJAA OLTU VILLASELLA HYSSYTELTY ANTTILAN SIKALA PALO. ASIA ESIIN JA RUOTIMAAN.

    • Anonyymi

      Se akka ei ole muutoinkaan mitään saanut aikaan. Niin turhanpäiväinen tapaus.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      74
      6284
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      41
      5348
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      59
      4233
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      73
      4092
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      62
      3845
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      69
      1127
    7. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      47
      900
    8. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      29
      787
    9. Toivotko, että

      Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?
      Ikävä
      62
      781
    10. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      55
      758
    Aihe