Taas on moni sika saanut kärsiä turhaan Seinäjoen sikalapalossa. Eikö eläintiloissa ole pakollisena palovaroittimia, jos ei niin se on suuri moka päättäjiltä. Kyllä vastuullinen ihminen laittaa palohälyttimet ja kamerat navettaan.
Tuntuu aivan käsittämättömälle, ettei tuon vertaa eläinten turvallisuudesta välitetä. Kyllä eläimen kärsimys on yhtä suuri, kuin ihmisenkin.
MISSÄ PALOVAROITTIMET ???
9
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Joo mut kun niihin pitää uusia ne patteritkin
- Anonyymi
Sikaloiden pitäjät eivät ole niitä penaalin terävävämpiä kyniä. 7000 neliöinen lihankasvatushalli on on eläinten keskitysleiri. Eläinten kärsimys ei merkitse näille tehtailijoille mitään ja vakuutusrahoilla levennytään edelleen.
- Anonyymi
Meinaatko että sika soittaa 112, kun alkaa piipata.
- Anonyymi
Kyllähän tuollaasis laitoksis pitääs olla automasttiset palovaroottimet mitkä hälyyttää kun alkaa häkää savua tulemahan.
Onko eres valvontamonitooreja ip kameralla.
Ei maksa paljoa. - Anonyymi
ne toimii luupilla ei patterilla...pitäs laukasta sammutuksen....tietty jos on hyvä vakuutus....nihhh
- Anonyymi
Ihminen se on luomakunnan PASKIN otus. Ei ajattele muuta kuin rahaa ja omaa mukavuuttansa.
Yleensä karman laki toimii. Paha saa palkkansa ennemmin tai myöhemmin. Palakoon sikalan omistaja kiirastulessa ja pitkään. - Anonyymi
ON KUMMAA ALUETTA POHJANMAA KUN SIKALAT PALAA JA MITEN SATTUKAA ANTTILAN AKKA EU MAATALOUS KOMISSAARI ITELTÄ KÄRVÄHTI SIKALA MUT HILJAA OLTU VILLASELLA HYSSYTELTY ANTTILAN SIKALA PALO. ASIA ESIIN JA RUOTIMAAN.
- Anonyymi
Se akka ei ole muutoinkaan mitään saanut aikaan. Niin turhanpäiväinen tapaus.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti25645502Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3911300Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy22010938Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump389755Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858568Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2736623Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03240Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302289- 411935
Perussuomalaisiin minä luotan
Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.61827