Mä oisin kai liian nuori sulle

no saahan sitä mieskin haaveilla.
22<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Aikuisena sillä ikäerolla ei ole merkitystä.

Äänestä

Ja mä sulle liian vanha ;) Vaikka saahan sitä nainenkin haaveilla... kuvittelin aiemmin, etten vois tykästyä kuin itseäni vanhempiin miehiin ja sitten tulit sä, mies jonka myötä nuo aiemmat kuvittelut osoittautuivat vääriksi. Mä ihastuin suhun täysin, tykkään susta.

Äänestä
  • Nyt haluisin kyl jonkun tunnisteen?

    Äänestä

  • Mikä hänessä sai ihastumaan?

    Äänestä

  • En ole 14.43, mutta voisin allekirjoittaa täysin tuon saman. Siksi sivuilen keskusteluun. Meillä 10 v ikäero, hän ei luultavasti tiedä ikääni. Lapsistani voisi päätellä jotain.

    Olen hänelle kertonut tunteistani (osittain). Hän on henkisesti kypsä. Hänessä kaikki osuu: persoona, älykkyys, arvomaailma, kyky syvällisyyteen, kiinnostus samaan asiaan. Hän on tehnyt minuun vaikutuksen syvällä ja pitkällä katseilla. Koen häneen intohimoa ja rakastumista. Hän valtaa ajatukseni edelleen, ja tunne on ollut pysyvä ja luultavasti näin on vielä pitkään.

    Äänestä

Et välttämättä.

Minäkin aikanaan tykästyin vain itseäni vanhempiin miehiin. Ensiksi miehen piti olla 4-5 vuotta vanhempi, että edes kiinnosti tutustua. Sitten huomasin, että ne vuoden ja kaksi vanhemmatkin olivat kasvaneet aikuisiksi. Pitkästä suhteesta erottuani, tajusin yhtäkkiä olevani ihastunut pari vuotta nuorempaan. Nyt olen ollut jo muutaman vuoden naimisissa itseäni 8 vuotta nuoremman miehen kanssa. Jossakin välissä ikäisistäni ja vanhemmista miehistä on kasvanut äkeitä, kärttyisiä ja tosi vanhan oloisia miehiä.

Johonkin tosin vedän rajan. En usko koskaan tykästyväni 25 -vuotiaaseen, tai sitä nuorempaan. He ovat vielä vähän turhan lapsellisia. Ei siinä sinällään ole mitään pahaa, mutta minua se ei viehätä.

Äänestä

Eräs itseäni 20 vuotta nuorempi kiehtoo. Hän on ainut itseäni huomattavasti nuorempi, kenestä olen ikinä ajatellut että voisin romanssia kehitellä kanssaan. Henkisesti kypsä ikäisekseen, kohtelias, hyvä huumori, sopivan flirtti, ja todella seksikäs mies.

Äänestä
  • Oih! Kiitos Börje.

    Äänestä

Toinen ajattelee olevansa liian nuori ja toinen liian vanha. Silti kumpikin ehkä kiinnostuneet toisistaan. Mitä tehdä?

Äänestä
  • Täydellinen pariskunta 😉.

    Äänestä

  • Yhtyä, jos halua on ja rakentaa suhe

    Äänestä

  • Olemme yhtyneet?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Olemme yhtyneet?

    Niin mekin.
    Tosin en tiedä mikä jarruttaa?
    Kun itse jo olisin valmis suhteeseen miehen kanssa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Olemme yhtyneet?

    Ei olla vielä.

    Äänestä

Et aloittaja ole, tai oikeasti en tiedä teidän tilannetta mutta mielestäni ei ole esim. 4-5v paha suuntaan tai toiseen
N-M

Äänestä
  • Eihän tuollaista voi edes laskea ikäeroksi. Mielestäni 10-30 vuotta on ikäeroa.

    Äänestä

  • Kyllä mies mielestäni alkais jo omalta isältä tuntumaan jos olis kovin paljon ikäeroa.
    Joku 5 vuotta suuntaan tai toiseen sopivampi.

    Äänestä

  • 20 v on ihan ok suuntaan tai toiseen. En ymmärrä miksi aina näitä vanhemmuus rinnastuksia. Vanhanaikaista ajattelua. 90 v naisen perässä pysyy nippanappa 70 v mies😁

    Äänestä

  • Omista ja kaverien vanhempien ja isovanhempien vanhenemisesta näkee isoja eroja. Osa on 70v hoitokotikuntoisia osa olisi vielä täysin työkykyisiä ja osa on jo haudattu. Osa viipottaa vielä yli 90v harrastuksissa ja elää itsellisesti.

    Ne kellä on positiivinen elämän asenne, ei perussairauksia (paitsi verenpainetta tai T2D) ja ovat eläneet aivoja stimuloivasti ja jotka harrastavat mielekkäästi eläkkeellä/ovat aktiivisia, ovat yleistäen pisimpään menokuntoisia.

    Äänestä

Kyllä ikäerolla on merkitystä, jos toinen on valehdellut olevansa huomattavasti nuorempi. Olen kerran seurustellut tälläisena olion kanssa, ja selvisi muitakin valheita.

Äänestä
  • Tunnen itseni typeräksi harhautuessani haaveilemaan noin 12 vuotta nuoremmasta miehestä.

    Äänestä

Aina saa haaveilla. Ei sitä kukaan ole kieltänyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

no saahan sitä mieskin haaveilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu