millainen paikka järvenpää on asua? Tutustuuko helposti uusiin ihmisiin? Saako vuokra-asunnon helposti ja minkä hintainen vuokra on suunnilleen kaksiossa?
järvenpäähän
honksista87
71478
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
me ollaan muuttamassa keväällä järvenpäähän ja asunto saatiin tosinopeasti (kolmio) ja hinnat on siinä 500€ kieppeillä!
Halvan vuokraasunnon sait! Miltäköhän alueelta?
niinpä... oletteko muuttamassa kenties järvenpään jamppaan??
Mistäs päi olette tänne muuttamassa? koska, mikäli jamppaan olette muuttamassa, niin ette taia ihan hyvin tuntea järvenpäätä!
oon asunut jampassa 10 vuotta, muutin seinäjoelta. Ei mitään huonoo sanomista tästä alueesta. Tietysti se että vuokrat on halvemmat kuin muualla. Siis jamppa on paljon rauhallisempi kuin toi keskusta. Ja paranee koko ajan.
no missäpäi jampaa asustelet? asutko jossai kuuselankadulla vai haltianpolulla? huomaa ero!
jampan "sisäpiirissä" sattuu ja tapahtuu!
21 vuotta täällä asunut. suurin osa ihmisistä kusipäisiä eikä pysty keskustelemaan muuta kuin humalassa baarissa. Miettisin kyllä tarkkaan muuttamista!!
25 vuotta siellä asuneena voin sanoa että paljon mainettaan parempi.Eihän kukaan suomalainen noin yleensäkkään keskustele,muuta kuin jurris jossain baarissa.Jamppa kick ass..