Onko Jaafetin suvulla MESSIASTA?

Anonyymi

Seemiläisyys määritti syntikäsitteen, heti Wanhan Aadamin leirinuotiokertomusten perusteella lapsilleen, kun syöstiin lepoparatiisistaan takain MAAN PÄÄLLE, ja joka synti-käsitys siis periytyi Nooalle ja lapsilleen.

Nooan lasten tapauksessa tiedetään, että SEEMI on vanhin ja suurilukuisin nykyäänkin Nooan suvusta, heitä ovat Kiinalaiset, Japsit, Intialaiset, Indokiinalaiset, Arabit, Juutalaiset, ja myös Etelä-Amerikan Intiaanit.
Haami, jota Nooa kirosi, häpeämättömäksi alastomuutensa paljastajaksi, ja velijiensa ORJAKSI, on toiseksi suurin suku, lähes kaikki Afrikan kansat, ja siis Usan väestöstäkin suuri osa on Haamilaisia, mustaihoisia.
Jaafetin jälkeläiset menivät VIILEÄÄN MAAHAN, siinä missä Haamilaiset menivät KUUMAAN(eli Afrikkaan). Seemiläiset ovat leudommissa olosuhteissa siinnyt rotumme, ja Jaafetilaiset ovat Välimeren seudun asukkaat, Anglit, Saksit, Slaavit ja Balttian maan asukkaat ja Pohjoismaalaiset ja suuri osa Usan väestöstä myös on JAAFETIN jälkeläisiä.

Emme jaafetilaisina ymmärrä kaikkea vanhimman veljemme uskonollisista pyrkimyksistä, mutta lähinnä Kreikan korkeakultturi toi KUOPUKSELLEKIN rikkauksia, lähinnä Jumalallisten taikavoimien ja tiedevoimien ja siis realistisenkin maailman selittäjänä. Meille absrtakti HYVÄN JA PAHAN tiedon käsite SYNTI on omituinenkin ja vieras, mitä väliä sillä on mitä täällä tekee ja sanoo, jos HENKI TÄMÄN KAIKEN meille aiheuttaa tai on aiheuttamatta,

Ja kun silti koko konkkaronkka kuolemme ruumistamme pois TOVIKSI ainakin, oli SE sitten syntinen tai mitä tahansa muuta. MUTTA: Jokaisessa ihmisessä täytyy syntyä HENKINEN pyrkimys joko Jumalan viisauteen tai himoelämään - kaikesta hyvästä ja pahastkin kaikki kokemukset ja aistimukset irti, tai PIMEÄNKIN elämän etsimiseen - missään millään ei ole mitään väliä, ja ei kai juuri muita uskontoja olekaan, kuin Ateismi, Sekulaari-Maailman-kaksinaamainen-elämä TAI Pyhän Ihmisen Kilvoitus, Ja vielä vanhimpien ihmisten tapauksessa Jumalansa Ymmärtäneen Oikeamielisen Vanhurskaan ihmisen pyrkimykset.

Kuka on JAAFETILAISTEN Messias, Eihän MEIDÄN kulttuuriperimässä edes OLE koko käsitettä MESSIAS, vaikka Homeros keksi ties mitä SANKAREITA taruissaan ja kaikki tiedemiehet ovat perinteisesti olleet Jaafetin suvun edustajia? Messias on siis Seemiläinen Isoveljemme, siis esim. Jeesus apostoliryhmineen, mutta mitä ihmettä KUOPUS keksisi tehdä, jonkin SYNTITRAGEDIAN eteen, muutakuin epätoivon vimmalla mielistellä Seemiläisiä Uskontoruhtinaita, kuten Jeesusta, Muhammedia tai Budhaa, tai hinduja Guruineen? Meidän on tehtävä tiedettä edelleen, ja vaikka emme ymmärrä, miksi synnit pitää saada anteeksi, tai miksi sitten saada ikuinenkaan elämä SAAMALLA ne anteeksi. Onhan se jotenkin COOLIMPAA varmasti jos saa elää ikuisesti, kuin että tapattaa itsensä ikuiseen Kuolemaan jonakin "jumalattomana"; vaikka senkin ihmiskategorian on siis Jumala ITSE LUONUT itselleen kieltämykseksi, kaikesta LUOMISVOIMAN LAPSEUDEN rakasteluista irtoinaisena ihmisryhmänä.

Jos joku jaksoi tämän lukea, niin papukaijamerkkiä en suosittele ottaa, vaan yritä itse päästä perille, systeemistä ja tavasta, millä käsitellä ikäänkuin PSYKOLOGI mielen alueen omituisia ilmiöitä, ja miten LÖYTÄISIMME HULLUDENKIN keskellä oman viisautemme pohjan, sen pohjan, joka ei ole pohjaton Luciferin kapina - vaan uskollisuus Jumalan Luoja-Isämme oikkuja kunnioittaen loppuumme asti. Jota, loppua, ei siis todellisudessa olekaan, jos emme KUOLE SYNTISENÄ ja JUMALATTOMANA.

Tässäpä teille Homeroksen kertomuksen "pieni Sankari, Aki -Akilles", joka tragikoomisesti sankarillisesti elää pienillä rahatuloilla ja pieniKOKOISESSA kehossa, tämän kertaisen elämänsä...

0

199

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

        On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
        Maailman menoa
        169
        6107
      2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

        (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
        Maailman menoa
        59
        4655
      3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

        Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
        Maailman menoa
        44
        4410
      4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

        voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
        Maailman menoa
        64
        4249
      5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

        Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
        Maailman menoa
        68
        2652
      6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

        Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
        Ikävä
        61
        2162
      7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

        Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
        Ikävä
        133
        1642
      8. odotatko vielä viestiä minulta...

        Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
        Ikävä
        127
        1487
      9. Joroinen räjähdys

        Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
        Hybridi- ja sähköautot
        48
        1431
      10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

        Mutta muuten kyllä on rauhallista.
        Ikävä
        34
        1308
      Aihe