Nuorena siistin kulmakarvojani mm. nyppimällä niitä juurineen ajoittain. Kävi niin, että näin vanhemmalla iällä ne lopettivat kokonaan kasvamisensa.
Ongelmani on helteet: kuumalla ilmalla kasvojen hikoillessa hiki valuu suoraan silmiin ja kirvelee ja varmaan vie pöpöjäkin silmiin. Mitä tehdä?
Ei enää kulmakarvoja-Miten pysäytetään hien valuminen silmiin?
Anonyymi
1
84
Vastaukset
Hei
Apteekista voi ostaa antiperspiranttia jota voi laittaa myös kasvoihin. Nimeä en muista , mutta sitä laitetaan iltaisin kolmesti viikossa ja aamulla huuhdellaan pois. Viikon parin jälkeen riittää vaikka kerran viikossa. Minimoi hikoilun myös kainaloissa, kämmenissä jne.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta643305Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433117- 432498
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1082356- 311923
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271820- 481626
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851425- 391300
- 821159