Tällä viikolla on trooppinen helle. Se johtuu kuulemma ilmastonmuutoksesta. Ensi viikolla viilenee selvästi, sekin johtuu kuulemma ilmastonmuutoksesta.
Kylmät pakkastalvet ovat kuulemma seurausta ilmastonmuutoksesta. Samoin lauhat, vähälumiset talvet ovat kuulemma seurausta ilmastonmuutoksesta.
Ilmasto muuttuu taas ensi viikolla
16
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Vika kuulema, kun köyhät autoilee. Kunhan sadaan kalifatti ja köyhät kävelee??
- Anonyymi
Tuskin kävelevät sitten enää jos kalifatit on päättämässä silloin katkeaa kaula vääräuskoisilta.
- Anonyymi
Enemmänkin tämä kuivuus kuvastaa ilmaston muutosta, kuin asteiden heitto lämpömittarissa. Mutta ei meidän tarvitse tehdä mitään, ei koske suomalaisia. Silmät kiinni ja pää pensaaseen.
- Anonyymi
Jos muut ei tee mitään, niin suomen pitää tehdä heidänkin edestä. Näin suomi pelastaa koko maailma, eikä ilma enää muutu.
- Anonyymi
Myös kosteus kuvastaa ilmastomuutosta. Ilmasto muuttuu jatkuvasti.
- Anonyymi
Ei, ei ja ei.
Maksamalla enemmän ilmastoveroja ilmastojumalalle, niin maailma pelastuu.
Muunmaalaisten ei tarvitse maksaa, koska ovat ateisteja. - Anonyymi
Joku ruottalainen miljonääri maksoi miljoonan entiselle usan pressalle että päräytti yksityiskoneella ahvenanmaalle kertomaan että nyt nämä parin päivän helteet enteilee maailmaloppua.
Oikeasti nää ilmastonmuutoksesta hössöttävät naurattaa mutta suureen porukkaa mahtuu jos jonkilaista tallaajaa. - Anonyymi
ja taas ensi viikolla ilmasto muuttuu. Pysyis nyt pisempään tälläsenä kun nyt lähes 30 lämmintä. On se kumma kun toi ilmastomuuttuu noin tiuhaan tahtiin. Nostetaas taas vähän bensan hintaa sillä se korjaantuu.
- Anonyymi
Ruuhkamaksut kaikille taajamassa ajaville, niin ilmastonmuutos pysähtyy siihen paikkaan.
Kaikki, jopa vihreät ja persutkin, tietävät, että sää ei ole sama asia kuin ilmasto.
- Anonyymi
Kaiki tietää,että vihersaasta kaikin keinoin tuhoa Suomea..
- Anonyymi
Tuhansia vuosia ilmasto muuttunut. Ihmisiltä kysymättä..
- Anonyymi
Ilmasto muuttuu joka päivä. Kotona ilmastoidussa asunnossa on mukavan viileää. Ulkona on tukalan kuumaa. Ilmastoidussa diesel-mersussani mukavan viileää. Kaupan parkkipaikalla tukalan kuumaa. Ilmastoidussa kaupassa mukavan viileää. Kaupan parkkipaikalla tukalan kuumaa. Ilmastoidussa diesel-mersussani mukavan viileää. Ulkona on tukalan kuumaa. Kotona ilmastoidussa asunnossa on mukavan viileää.
Kuvasin siinä kauppareissuuni mahtuvat ilmastonmuutokset. - Anonyymi
ITU HIHHULIT ONKO TEILLÄ LANTTU HOMMEESSA MIULA TUO VORTSON KÄYVÄ KOTKOTTANA TUOSSA HORMAPENKIN LAIJASSA JO 2 VIIKKOO. OON OUTTANNA ETTÄ HAITTA SEN SAVVUUTTAMASTA MARI NERO KANSA. TUOKEE SE TEHOSEKOTIN TULLESSA PIÄSEN KAAPPAAN TUO ILIMASTON MUUTOS UHKOVVAA SIT AJAN VARTPURKILLA.
Ilmasto ja sää ovat ihan eri asioita. Ilmaston muutos nimenomaan lisää säiden vaihtelevuutta. Kun maapallon keskilämpötila nousee, se lisää myrskyjä ja pohjoisella pallonpuoliskolla säät voivat heitellä hurjemmin.
Edelleen totean sinulle: Sää ja ilmasto eivät ole sama asia.- Anonyymi
Huoh, äärimmäiset sääilmiöt nimenomaan johtuvat siitä ilmastonmuutoksesta. En pidä tästä ilmastovouhotuksesta, mutta se ei tarkoita että ilmastonmuutosta ei ole. Ongelmani ovat lähinnä vouhottajien ratkaisukeinot: kielletään ja verotetaan ja ajetaan teollisuus pois Suomesta.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1686529Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1023031Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1021845Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am501575Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111290- 151228
Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m131185- 561130
"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?291093Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N751063