Että ihmisen toimet ei aiheuta ilmastonmuutosta. Ainakin täällä Pohjanmaalla uhotaan ja mesotaan facebookissa koko ajan ja ollaan niin tietäviä.
Mielestäni hyvin vastuutonta toimintaa ! Tulee mieleen että onko tuottajajärjestö MTK yms. kiihottamassa viljelijöitä ?
Mielestäni hyvin vastuutonta toimintaa ! Tulee mieleen että onko tuottajajärjestö MTK yms. kiihottamassa viljelijöitä ?
Vastaukset 11
Vanhimmat
Traktori ja lehmät tuottavat lentokoneiden tavoin positiivista hiilidioksidia, jolla ilmasto pelastuu.
Mitä enempi hiilidioksidia sitä paremmin kasvit kasvavat ja käyttävät sitä ja tuottavat happea.
Ei ilmasto muutu ihmisen toimesta.
kaupunkien alueelta valtavat lämpöpäästöt
No mitä sitten vaikka aiheuttaisikin. Ei ihminen maapalloa kuitenkaan pelastamaan pysty. Eikä tarvikaan, sillä luodaan uusi taivas ja uusi maa. Turha vaiva siis koettaa palauttaa maa takaisin sinne paratiisi-tilaan
Sademetsät ennallistettava se palauttaa ilmaston 1960 luvulle
Eikä tässä vielä kaikki, levittävät vielä paskaakin urakalla pelloilleen, josta se sitten valuu vesistöihin.
Niin kauheaa tämä elämä nykyään on, että hyvä vaan jos ilmastonmuutos kääntää maapallon toisinpäin tai poistaa sen kokonaan häiritsemästä puhdasta avaruutta!
Ihmisen merkitys maapallon tulevaisuudelle on pyöreä 0, aivan sama mitä toimenpiteitä ihminen tekee minkään asian suhteen on täysin merkityksetöntä.
Esim Yellowstonen kansallispuisto tupruttaa koko ajan sellaiset määrät myrkkyjä ja kaasuja ilmakehään ettei ihmisen toiminnalla ole loppupeleissä mitään vaikutusta, ja tämä vain yksi esimerkki.
Oletko jo opetellut olemaan syömättä?
Hesalaiset viherpissis-tuulimyllytukiloiset AINA valittaneet maataloustuista, vaikka itse ovat SUURIMPIA SOSIAALIPUMMEJA KOKOOMUSISIEN BUSINEKSEN HYVÄKSI!
Laittamalla maataloustuen pellon olemassaoloon sitoen on varmistettu syöksykierteenomainen maatalouden tehokkuuden romahdus ja jokavuotinen maataloustukien nostotarve. Kymmeniin vuosiin ei esimerkiksi viljapeltojen kastelua ole Suomessa kannattanut kuivina kesinä suorittaa, vaikka kakkialla muualla viljan viljely perustuu keinokasteluun.