Miten tunnistaa naisen, joka hankkiutuu raskaaksi miehestä, miehen tietämättä !?!? :D
Miten tunnistaa
jorojukka-kukka
241208
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Paras keino on pidättäytyä sukupuolisuhteista, jos on pelko siitä, että nainen tulee raskaaksi! :)
Eihän tällainen pelko persiissä kannata lähteä opettelemaan seksuaalista kanssakäymistä. Jos miehellä on tämä pelko, niin pitäköön pelon pöksyissään ja pysyköön kotona.
Ehkäisyasiat pitäisi olla kunnossa ja luottaa toiseen tai suhtautua sitten pelottomasti. Aina on tietenkin se vaara, että pelko on aiheellista. :)
Parempi siis pelko pöksyissä kuin ei mitään siellä.
Sieltähän tuli heti hyvä vastaus. ;)
Tämän vastauksen oivaltaminen saattaa muuten miehille olla aivan ylitsepääsemättömän vaikeaa...
Miehet ovat hyvin älykkäitä olentoja, he vain välillä unohtavat sen!
Esimerkiksi väsyneinä raskaan työpäivän jälkeen. :)
Ensinnäkään ei kannata harrastaa irtosuhteita sellaisten naisten kanssa, jotka voisivat hankkiutua petollisesti raskaaksi. Prostituoidun kanssa tätä pelkoa ei ole ja siksi ammattilaiseen voi luottaa! Olisi huonoa asiakaspalvelua karhuta saamisiaan eikä prostituoitu edes tiedä asiakkaidensa henkilötietoja. Juuri tästä syystä suuressa osassa maailmaa miehet hoitavat tarpeensa sivistyneesti bordelleissa ja etsivät itselleen kunnon naisen vasta kun haluavat naimisiin ja lapsia.
Jos nyt kuitenkin mies on joutunut feministien aivopesemäksi eikä halua käydä prostituoidun luona jaa jäljelle vielä se toinen keino. Eli vaikka kortonki olisikin käytössä niin loppuhuipennuksen aikana kumi pois ja siemenet naisen suuhun. Näin tulee myöhempi siemennys mahdottomaksi kun siittiöt niellään. Tietenkään niitä ei sitten "käydä sylkemässä" (=tallentamassa pakkaseen) vaan jos ei nieleminen onnistu niin ne syljetään vaikka rinnoille siinä miehen edessä ja hierotaan ihoon jolloin tuhoutuvat. Tai jos feministi yrittää viimeiseen saakka petkuttaa eikä suostu tuhoamaan siementä niin sitten se vaan pitää laukaista vaikka verhoon. Siitä on hankala kaapia satsia lapseksi asti.
harrastat lemmenleikkejä vain omassa asunnossasi - spermat verhoissa on riittävä syy keskinkertaista vakavammalle pahoinpitelylle...
Öhöm... Siis olisiko joitain keinoja miehen tunnistaa tuollainen nainen JO ENNEN SUKUPUOLIYHDYNTÄÄ??? :)
Onko asiassa mielestäsi jotain huvittavaa? Siis että tiedostaen, petoksella hankkii lapsen itselleen? Onko kyseinen toiminta oikein miestä tai syntyvää lasta kohtaan?
Vahingoille ei mitään voi, mutta ihminen, joka ihan tarkoituksella näisssä asioissa kieroilee, on minun silmissäni melkolailla alinta paskaa, mitä maa päällä kantaa. Eiä paljoa ymmärrystä piisaa heillekään, jotka eivät näe asiassa mitään väärää.
tuossa asiassa kanssasi. Lapsen hankkiminen tietoisesti kieroilemalla tai yksipuolisella haluamisella on väärin. Niin isää kuin lastakin kohtaan. Sitä en itse hyväksy.
Eikä se ole naurun asia ainakaan minulle.
Että voit kysyä, miksi viljelen. ;)
jos välttämättä haluat antaa itsestäsi typerän kuvan, niin mikäpäs siinä. Ihan oma valintasi se on. En vaan kyllä keksi syytä siihen, miksi kukaan ehdoin tahdoin haluaa itseään lokaan painaa.
ovat sympaattisia :)
paljon, mutta joskus turhaakin turhempia. Vakavista asioista voi kirjoittaa ilman hymiöitäkin. Jolloin on vakuuttavampi.
Vinoilu tai kritiikki onnistuu ilman hymiöitäkin.
Itselläni on nyt tällainen olo. :o)
-ja naisen asema Suomessa ei edelleenkään ole samalla tasolla miehen aseman kanssa ;)
-Jopa viidesosa naisista kokee väkivaltaa nykyisessä parisuhteessaan =))
-Suomessa kuolee vuosittain n. 30 naista parisuhdeväkivallan uhrina =DD
-Raiskauksistakin vain murto-osa päätyy poliisin tietoon, saatikka että tekijä tuomittaisiin :DDDD LOL *tirsk*
Taitaa vikaa olla kaikissa päissä. :DDDDDDDDDD
Niin miesten kuin naisten kuin yhteiskunnan kuin maailman. :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
*PÖKRÄÄ*
Hymiöö tossa kai käytettiin siksi, kun sitä ei mistään voi tietää.
samoinkun on ihan mahdotonta tietää, kuka kadulla vastaantulevista on vaimonhakkaaja tai puskaraiskaaja:)
Ja ajattelepa, mistä sen ikinä tietää kuka vielä tänä päivänä housuunsapaskovista äitsylin kullannupuista pistää pystyyn seuraavan holocaustin! =DDD *TOTALREPS*
p.s. kätsyjä nämä hymiöt
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=114&conference=1500000000000140&posting=22000000007143853
... tunnistaa, että isä saa tietää raskaudesta vasta joko niin myöhään, että aborttia ei voida enää tehdä tai saa tietää lapsesta vasta sen syntymän jälkeen.
Asiaa puitiin toisaalla pitkään ja hartaasti. Aloituksen tekijä oli mies. Nyt kun aloituksen tekijä on nainen, niin lokaa lentää melkein jokaisessa viestissä.
Milloin te palstan miehet opitte hyväksymään naiselta samaa kuin mieheltä??? :(
aiheen suht. asialliseen sävyyn esille, kuten vakavissa aiheissa kuulukin. Ei naureskellut kuten jöris.
Ei tässä ymmärtääkseni ollut kysymys siitä, että aloituksen teki nyt nainen, vaan siitä, kuinka asian julki toit.
Mielestäni on vähintäänkin naurettavaa, jos MIES jättää ehkäisystä huolehtimisen kokonaan naiselle. Tämä oli SE pointti. Mutta eihän tietenkään miehet nyt tällaista pointtia huomaa. Naisia ollaan kyllä irvailemassa, että miten tunnistaa idiootin ennen sukupuoliyhdyntää. Se mitä tältä palstalta puuttuu, on tasapuolisuus miehiltä. Se mitä kirjoitaa, se voi tulla takaisin samalla mitalla. "Se millä mitalla te mittaatte, sillä teitä mitataan." Jo tuolloin asia oli joillekin ihmisille selvä. Täällä se piruvie ole vielä tänäkään päivänä selvä.
"Mielestäni on vähintäänkin naurettavaa, jos MIES jättää ehkäisystä huolehtimisen kokonaan naiselle."
Onko todellakin niin, että esim. parisuhteessa on naurettavaa luottaa naiseen, mikäli on yhdessä sovittu ehkäisy naisen hoidettavaksi? Miksei naiseen voisi luottaa?
Ja oikeuttaako ko. luottamuksenosoitus naisen petollisuden? Eli on miehen oma vika, mikäli on luottanut kumppaniinsa, ja tämä tekee tarkoituksellisesti ns. oharit?
Kummallisia nämä naiset.
Varmaan aika harvoin parisuhteessa lapsesta päättää pelkästään nainen. Ja teidän miesten ajatusta lainaten: Pitää vähän katsoa, minkälaisen kumppanin valitsee.
Suomessa on totuttu siihen, että sekä ehkäisy, että ehkäisyn pettäminen ovat pelkästään naisten ongelmia. Miehet eivät ole halukkaita vastuutaan kantamaan. Suomessa esim. sterilisatio tehdään useimiten naiselle, näin siitä huolimatta että ko. operaatio miehelle tehtynä on huomattavasti helpompi ja riskittömämpi. Miehille tehtävät sterisatiot ovat muualla maailmassa huomattavasti yleisenpiä, vakiintuneessa parisuhteessa ja lapsiluvun ollessa toivottu on lopullinen ehkäisymuoto hyvä vaihtoehto. Lyhytaikaisissa suhteissa ainoa järkevä ehkäisymuoto on miesten käyttämä kondomi, joka suojaa myös taudeilta. Kondomin käyttö on kuitenkin vähentynyt merkittävästi, samaan aikaan myös sukupuolitaudit etenkin kondulooma ja klamydia ovat lisääntyneet. Miesten olisi syytä omalta osaltaan kantaa vastuuta myös ehkäisystä, naisten asiahan ei ehkäisykään yksinomaan ole -edes parisuhteessa.