Isis terroristi äideille järjetetty rahankeräys

Anonyymi

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/95922d83-2126-4d09-8dc0-001d14ef526b

"Isis-leirin naiset keräävät Syyriassa rahaa päästäkseen kotimaihinsa.
Independent uutisoi, että Syyrian al-Holin leirillä olevat naiset keräävät rahaa päästäkseen kotimaihinsa. Esimerkiksi viime kuussa on Saksassa alkanut ”Oikeutta sisarille” -niminen rahankeruukampanja, joka näyttää suuntautuvan eurooppalaisille asian sympatisoijille.
Independentin mukaan keräys on tuottanut jo tuhansia euroja ja se toimii ainakin osaksi PayPal-maksujenvälitysjärjestelmän kautta. Maksajia on myös varoitettu käyttämästä islamistisia termejä maksuviestissään, koska tällöin PayPal voisi sulkea tilin.
Esimerkiksi eräässä viestissä leirillä oleva nainen sanoo: ”elämä kuffarien (ei-uskovien) käsissä ei ole helppoa”, viitaten leirin huonoihin oloihin, jossa ihmiset ovat aliravittuja."

Miten niin leirillä on ei-uskovia. Siellähän on ainoastaan islamisteja eli isis naisten kanssa saman uskoisia.

PayPal maksunvälittäjää pitäisi informoida, että "Oikeutta sisarille" lahjoitusvarat menevät terroristeille!

t. Tosiasia

3

160

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuohon minäkin kiinnitin huomiota. Leirillähän nimenomaan he ovat omiensa joukossa, jossa noudattavat ja noudatetaan juuri sitä heidän kaipaamaansa sharialakia käytännössä. Palatessaan Suomeen he joutuvat vääräuskoiseen yhteiskuntaan. Kovin ristiriitaista.

      Eivät he olleet myöskään huolissaan lapsiensa hyvin voinnista siinä vaiheessa, kun päättivät lähteä upouuteen shariakalifaattiin.

    • Anonyymi

      MIksi eivät pysy noissa maissa missä on sharian-laki ja tiukat islamilaiset käsitykset jos kerta ovat sinne lähteneetkin ? Sannakin selittää että kannattaa juuri näitä arvoja ja haluaisi että suomessakin olisi samanlaista.

      Eikö se ole terroristien rahoittamista jos niille lähettää rahaa jonkun keräyksen kanssa?

    • Anonyymi

      No, KELA ainakin on kunnostautunut tuollaisen rahoittamisessa joten eipä tuossa ole mitään uutta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      105
      3808
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      55
      3150
    3. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      79
      3097
    4. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      19
      3015
    5. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2764
    6. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      5
      2665
    7. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      52
      2482
    8. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      19
      2237
    9. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      60
      2158
    10. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      59
      2036
    Aihe