Etsin tietoa silikoonirinnoista?

Kokemuksia, olitko tyytyväinen tulokseen bikinikauden lähestyessä?
10818
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

KUNDIT OLI IHA KUUMANA JA TULEE OLEE ENS KESÄNÄKI!!!

kato tuolta lisätietoo:http://www.tissit.fi

Äänestä
  • Ihan jees mutta kun näkee reunoista et on silikonit. en haluais -varsinkin kun kyse on vain ulkonäöstä. Se mikä on itselleni tärkeintä on tunto, siis se kun nänneissä on täysi tunto ja saa orkut siitä.

    Äänestä

nyt vaan mun päätettäväx jää, otanx c- vai d- tisut. Uiiihhhh..... ihanaa...:)

Äänestä

olisin myös kiinnostunut kuulemaan kommentteja rintojen suurennusleikkauksessa käyneiltä! Elikkäs onko tuntoherkkyys edelleen tallella ja miltä rinnat tuntuvat, siis tuntuvatko luonnollisilta ja pehmeiltä ja onko jäänyt millaisia arpia. Millä tavalla ystäväsi ja läheisesi ovat suhtautuneet leikkaukseen jne. jne...

Tässä on jo mennnyt muutama vuosi leikkausta miettiessä ja nyt olisin entistä enemmän kiinnostuneempi asiasta.

Kertokaa kommentteja tai antakaa linkkejä paikoista jossa leikkauksesa käyneiden kommentteja

Äänestä
  • Käy katsomassa silikonotieto.net:istä.Löytyy tietoa!

    Äänestä

  • Silikoni kirjoitti:

    Käy katsomassa silikonotieto.net:istä.Löytyy tietoa!

    JUUU...sen jälkeen et enää niistä haaveile pätkääkään, kun katsot sen sivun.................

    Äänestä

  • otavaan..HeH kirjoitti:

    JUUU...sen jälkeen et enää niistä haaveile pätkääkään, kun katsot sen sivun.................

    PILATKAA HYVÄT IHMISET ELÄMÄNNE.....OTTAKAA VAAN TISSEJÄ TISSIEN PERÄÄN!!!! MAAILMASSA KUOLEE MONTA MILJOONAA NÄLKÄÄN JA TE VAIN MIETITTE IHANIA TISSEJÄNNE... VOI VOI..ETTEKÖ OLE TYYTYVÄINEN SIIHEN MITÄ OLETTE NYT. HALUATTE VAIN MIELLYTTÄÄ MIEHIÄ(muuten ne eivät katsele teitä). KATSOKAA VAAN TUO SILIKONITIETO.NET SIVU JA SIELTÄ RINTAIMPLATTIEN KOMPLIKAATIOT, KUOLIOT YM YM YM.
    OLKAA HYVÄT JA LAITTAKAA NE JA JOSKUS TOIVOTTAVASTI NE PILAAVAT TEIDÄN ELÄMÄNNE!!!

    Äänestä

itse ollut tyytyväinen...
toisaalta oltava valmis jossain vaiheessa korjausleikkaukseen...

komplikaation riski on...
ja kivut oli kovat parikin viikkoa leikkauksen jälkeen ja kovat rinnat oli sen aikaa.
itse otin riskin ja kävin yksin tallinassa...

Äänestä
  • Niin unohdin mainita että muuten ollut tyytyväinen rintoihini.

    Niitä ei tunnustelemalla edes erota aidoista, koska eivät mitkään pamela rinnat kuitenkaan, mitkä muistuttavat enemmän ilmapalloa, kuin rintaa. Minulle laitettiin muistaakseni 3,5 dl kumpaankin rintaan.
    itselläni oli oma kuppikoko n. A-B
    nyt taitaa olla C-D.

    Asun itse stadissa ja täällä noita plastikkakirurgi vaihtoehtoja olisi niin täällä, kuin idässä.
    Kieltämättä hurja kokemus käydä tallinasssa yksin, koska sairaala oli aika askeettinen ja erosi paljon suomessa totutusta sairaala ympäristöstä, mutta kai mulla sitten oli tuuria, kun ei kummempia komplikaatioita ja leikkauksesta nyt aikaa n. 2,5 vuotta

    Toisaalta nykyisessä elämäntilanteessani en ehkä tekisi tuota leikkausta, mutta ei se kummemmin kadutakkaan.
    Tein sen silloin aika ex-tempore.En miettinyt kuin n. 2 kuukautta.

    Äänestä

pääsee toimenpiteeseen?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Martina kirjoitti:

Kokemuksia, olitko tyytyväinen tulokseen bikinikauden lähestyessä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu