Taitaa olla poliittiset vihapuhepoliisit pitkällä kesätauolla, kun ei ole koko kesänä saatu lukea varoittavia esimerkkejä vääränlaisista mielipiteistä, joiden ilmaiseminen on kielletty. Vihapuheryhmän pitkät kesälomat alkoivat jo huhtikuussa kun muuan julkimuslimi ja senaattori jakeli uhkauksiaan.
Vihapuhepoliisit naftaliinissa?
Anonyymi
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tiedotan.
He vain pitävät pientä taukoa kuten mamutusmedian suomalaisvastaiset toimittajatkin. Kuulemma UUSI mamutulva on tilauksessa Brysselissä. Siihen pitää säästää paukkuja.
kansa kyllästyy pakkomamumutukseen kuten yle tekee
PS taas noussut gallupissa
Varsin merkillinen yhteensattuma, kun vihapuhepoliisit menivät mykiksi just eikä melkein heti kun tapaus al-Taee paljastui. 200 vihapuhepoliisia eikä al-Taeen tutkintakynnys ylittynyt. Muodostunut tilanne osoittaa sen kuinka politisoitunutta suomalainen tuomio ja toimeenpanovalta on.