Pakolaiset

Anonyymi

Hei

Olen suunnattoman hämmästynyt Lohjalaisten suvaitsemattomuuteen ja jopa rasistisiin kannanottoihin pakolaisasiassa.
Jos henkensähädässä Välimereltä pelastetut ihmiset tuodaan Suomeen niin miksi ei autettaisi heitä.
Joillakin näyttää olevan FB tilitkin juuri ja juuri laillisella puolella. Siellä mollataan pakolaisia tuntematta taustoja sen paremmin.Ilmeisesti kyseiset vanhatpiiat ovat itse epäonnistuneet elämässään ja siksi kostavat heikompiosaisille.
Hävetkää.

10

271

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Autetaan nyt aluksi vaikka oman maan vanhuksia ja vähäosaisia.

    • Anonyymi

      Totta ja jos huhuissa perää että Tanhuhovi myynnissä sehän olisi hyvä pakolaiskeskus siellä voisi muslimit pyllistää ja harjoittaa sika-koraani oppia

    • Anonyymi

      Aloittajan kannattaa lukea hieman Ruotsalaisia julkaisuja, niin saa vähän käsitystä mitä kaikkea nuo ihanat maahanmuuttajat saavat aikaan. Tai jos haluaa löytää läheltä "kansainvälistä" meininkiä, niin piipahtaa vaikka Itäkeskuksessa.

    • Anonyymi

      ENSIMMÄINEN käsky , kohtele toista ihmistä niinkuin toivoisit itseäsi kohdeltavan

      • Anonyymi

        "ENSIMMÄINEN käsky , kohtele toista ihmistä niinkuin toivoisit itseäsi kohdeltavan"

        sori, mä en tottele koraania.


    • Anonyymi

      Nämä henkensähädässsä välimerestä (tai libyan rannikolta) avustusveneeseen otetut negridit ovat kyllä ihan vapaaehtoisesti tänne pyrkiviä siirtolaisia jotka pitää palauttaa lähtömaihinsa, muuten tulijoita on loputtomasti jatkossakin.

    • Anonyymi

      Taitaa vaan valitettavasti olla niin,että tänne(ja muuallekin)päässeet ovat niitä,joilla on rahaa maksaa tulostaan.Ne,jotka todella ovat hädässä eivät mihinkään pääse kun eivät voi maksaa matkastaan.Ja täällä sitten on hienot autot ym..joihin tavallisella duunarilla ei ole rahaa,miksi näitä pitäisi kumarrella?Meillä on kotimaassakin paljon todella köyhiä,minä ainakin autan niitä mielummin.

    • Anonyymi

      Haluatteko lohjasta samanlaisen taistelutantereen kuin eteläruotsista on tullut.

    • Anonyymi

      Etsi youtubesta video nimeltä "Frontex detects mother boat smuggling people" ja näet todellisuuden näistä "pelastettavista".

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      267
      17512
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      186
      12441
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      71
      6191
    4. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      27
      5068
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      73
      5011
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      53
      4148
    7. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      50
      3742
    8. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      100
      3692
    9. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      62
      3266
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      146
      3149
    Aihe