Haluan myös jälkikasvua meille, mini meitä tehdäänkö ? 🤩
Haluan pussailla ja hyväillä sua nainen!
Anonyymi
1689
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ketä?
En halua pussailla tai hyväillä ketään random-tyyppiä. Häntä haluaisin enemmän kuin ketään muuta koskaan.
Vielä puoli vuotta sitten olisi sanonut ei ikinä, jos hän tai kuka vaan olisi kysynyt kiinnostustani mineihin. En tiedä mikä ”mielenhäiriö” päässä viiraa, kun ajatus ei tunnut ei enää ehdottomalla ei:ltä. Taitaa diagnoosina olla suuri rakkaus.... Lapset on iso vastuu ja onhan noita jo muutenkin.
No ensin pitäisi olla parisuhde ja yhteiselämä ennen kuin minejä voisi vastuullisesti toteuttaa. Kun ikää on jo aika paljon, niin ei tuo välttämättä onnistuisi edes. Tosin niin sitä edellisenkin kerralla luuli, ja sitten oli ekalla kierrolla raskaana. Taitaa mennä vähän haihattelun puolelle kuitenkin tuo, jos ei supernopea käänteissään ole tai sitten olen tilastoihme. 🙃
Viiskymppinen on jo vaihevuosissa, siinä taitaa olla sulle itsellesi aivan tarpeeksi siedettävää:)
No en viiskymppinen sentään ole
moneen vuoteen. Ei noita oireitakaan ole vielä, kyllähän ne jossain kohtaa kaikille naisille tulee. Ei vissiin ihan ensi vuonna ole iskemässä vaihdevuodet, kun ovulaatiot tuntuu säännöllisesti eikä kierto ei ole lyhentynyt (sen se kai ekaks tekee). Jollakin vaihdevuodet alkaa 35v ja jollain 55v. Lasten saanti kai saattaa siirtää vaihdevuosia. Lestadiolaisista sen ainakin näkee.
35 v Jos Kuukautiset loppuu ei ole vaihdevuodet. Syy on hormonihäiriö joka johtuu sairaudesta. Vaikkapa laihuushäiriö, kilpirauhasen vajaatoiminta, syöpä
”Menopaussi on suomalaisella naisella keskimäärin 51 vuoden iässä ja suurimmalla osalla naisista 45:n ja 55:n ikävuoden välillä, mutta vaihtelu on jopa 40:stä 60:een ikävuoteen. Tupakointi varhentaa menopaussia 1–2 vuotta. Vaihdevuodet voivat tulla aiemmin munasarjojen poiston, sädehoidon tai solunsalpaajahoidon seurauksena.”
https://www.terveyskirjasto.fi/terveyskirjasto/tk.koti?p_artikkeli=dlk00179
Ei moneen vuoteen, noin sitä vähätellään itselle, kun se on jo:)
Minä olen 40 ja menkat on vieläkin.
Nuoren+ihmisen+kuukautisten+puuttumisesta....
Jos+aiemmin+säännölliset+kuukautiset+ovat+poissa+yli+kuuden+kuukauden+ajan+tai+pitkässä+kuukautiskierrossa+kolmet+peräkkäiset+kuukautiset+puuttuvat,+puhutaan+sekundaarisesta+amenorreasta.+Elleivät+kuukautiset+ole+alkaneet+16.+ikävuoteen+mennessä,+puhutaan+primaarisesta+amenorreasta.
Muina+oireina+voi+joskus+lisäksi+olla+limakalvojen+kuivumista+ja+vaihdevuosityyppisiä+oireita,+kuten+hikipuuskia.+Nämä+oireet+viittaavat+estrogeenivajaukseen
Syyt:
Nopea+laihduttaminen,+syömishäiriöt+ja+liiallinen+liikunta+voivat+aiheuttaa+kuukautisvuotojen+poisjäämisen,+samoin+voimakas+stressitilanne.+Noin+10+%:ssa+tapauksista+amenorrean+taustalta+löytyy+vaikea+yleissairaus.+Tällaisia+ovat+esim.+kilpirauhasen+vajaatoiminta+(hypotyreoosi),+hoitamaton+keliakia+ja+lisämunuaisen+liikatoiminta+(Cushingin+oireyhtymä).+Lapsuudessa+hoidetut+vaikeat+sairaudet,+esim.+syöpä+ja+sen+hoidot,+voivat+myöhemmin+aiheuttaa+kuukautisten+puuttumisen.+Myös+vaikeaan+lihavuuteen+voi+liittyä+kuukautisten+poisjääminen
https://www.terveyskirjasto.fi/terveyskirjasto/tk.koti?p_artikkeli=dlk00705
Kun pienin lapsi on 3v, olis toi menopaussi aika vauhdilla edennyt. 🙃 Ajotuskin oli ovulaatioon nähden niin huono, ettei senkään puolesta olis pitänyt raskautua. En siis taida ihan vielä vaihdevuosien varaan ehkäisyä jättää. 😉 Siis jos vielä pääsisin pussailuun ja hyväilyyn osallistumaan (ihan ketä tahansa en ota, vaikken häntä saisi).
Ei lapsia on vaatimikseni nainen
Toivottavasti et ole hän. Jos hän haluaa lapsia ja minä en, niin kaikki voi kaatua siihen😔
Miksi et haluasi lapsia meille?
Miksi sinä haluat?
Lyhyesti sanottuna siksi, etten halua hankkia lapsia tällaiseen maailmaan, enkä halua useammastakaan syystä johtuen siirtää geenejäni eteenpäin, enkä usko että minusta olisi äidiksi. Tarkemmin voisin kertoa irl.
Hyvinhän sitä vielä kerkiäis, oiskohan ihan hullua. Pus ja öitä.
Jos olisin päätynyt yksiin sen miehen kanssa muutama vuosi sitten, niin ajattelin että parin yhteisen vuoden jälkeen hankkisimme lapsia, ainakin kaksi. Nyt jo yksikin olisi työn takana ja ihme.