Meidän kreku-ressukatkin pääsevät kohta kokeilemaan luomista. Ei tarvitse enää palvoa mitään mielikuvituksellista Luojaa.
"Japani hyväksyi poikkeuksellisen kantasolututkimuksen. Nyt Tokion yliopistossa tutkitaan, voisiko eläinten alkioissa kasvattaa varaelimiä ihmisille.
Tokion yliopistossa Japanissa aletaan tehdä poikkeuksellista ja paljon kiisteltyä tutkimusta. Maan hallitus on nimittäin hyväksynyt tutkimushankkeen, jossa kasvatetaan ihmissoluja rotan ja hiiren alkioissa. Ideana on tutkia, voitaisiinko tällä tavoin saada luotua varaelimiä elinsiirtoa tarvitseville ihmisille.
Tutkimusta johtava, pitkistä elinsiirtojonoista huolestunut kantasolututkija Hiromitsu Nakauchi on odottanut vuosia aloituslupaa. Eläinten avulla kasvatettavia varaelimiä voitaisiin myös mahdollisesti muunnella siten, että ne eivät aiheuttaisi elinsiirron saaneelle hylkimisreaktiota.
Muualla maailmassa vastaava tutkimus on kiellettyä, ja Japanissakin laki on muuttunut aiempaa sallivammaksi vasta viime keväänä."
Nyt kaikki pikku kädet luomaan
6
50
Vastaukset 6
Eläimiä kiusataan.
- Anonyymi
Kyseessä ei kuitenkaan ole luominen maan tomusta, savesta, kylkiluusta eikä ex nihilo.
Missä muuten viipyvät ne keinoelimet ja aistinkorjaimet, joita 1960-luvulla lupailtiin?
Onhan kuuroja lapsia tehty kuuleviksi jo pitemmän aikaa. Sitten kuurojen yhdistykset on tätä "eheytystä" ankarasti vastustaneet.
- Anonyymi
kekek-kekek kirjoitti:
Onhan kuuroja lapsia tehty kuuleviksi jo pitemmän aikaa. Sitten kuurojen yhdistykset on tätä "eheytystä" ankarasti vastustaneet.
Uskovaiset kuurot ovat todella näreissään siitä, että heitä yritetään parantaa. He pitävät kiinni Jumalan sanan ilmoituksesta, jonka mukaan Jumala on tehnyt kuuron, eivätkä tahdo muuttua kuuleviksi, koska se on kuuleman mukaan (LOL) Jumalan tahdon vastaista "eheytymistä"!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Uskovaiset kuurot ovat todella näreissään siitä, että heitä yritetään parantaa. He pitävät kiinni Jumalan sanan ilmoituksesta, jonka mukaan Jumala on tehnyt kuuron, eivätkä tahdo muuttua kuuleviksi, koska se on kuuleman mukaan (LOL) Jumalan tahdon vastaista "eheytymistä"!
Kylläpä täällä nyt pilkataan kuuroja oikein joukolla!
Hävetkää!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1381520- 1481081
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät69936Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi272769- 68733
PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.56723- 37619
Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi7581Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33561- 60557