Turku 18.8. - Mano?

Aikooko Mano osallistua Käpylän kanssa Turun terroristi-iskun muistopäivään sunnuntaina 18.8.? Silloin on kulunut tasan kaksi vuotta Turun terroristi-iskusta, joka vaati kuolonuhreja ja loukkaantumisia.
663
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Toki osallistuisi ihan henkilökohtaisesti, jos vaan ei olisi jostakin kumman syystä juuri silloin kiven sisässä.

Äänestä

Onkon mielenkiintoista nähdä, onko Mano mukana vai ei? Poisjääminen kertoo miehestä paljon.

Äänestä
  • Manoa ei kiinnosta. Superchatista ei ole tuloja.

    Äänestä

Kokoontuminen tänään 18.8. klo 12 Turun Vähätorilla, josta hiljainen marssi ja sen päätteeksi kansanedustaja Vilhelm Junnilan puhe ja kukkien lasku Aurajokeen.

Äänestä

Yle levittää myös tietoa, että eri puolilla Jemen, Irak, Syyria, Afganistan … verisissä sodissa keskenään olevat shiiat ja sunnit ovat kuulemma jokin kansanryhmä muslimeita, joita vastaan joku muka voi kiihottaa tms.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Aikooko Mano osallistua Käpylän kanssa Turun terroristi-iskun muistopäivään sunnuntaina 18.8.? Silloin on kulunut tasan kaksi vuotta Turun terroristi-iskusta, joka vaati kuolonuhreja ja loukkaantumisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu