Miksi varatut miehet juoksee huorissa, miksi vaimon pitäisi olla koko ajan antamassa, eikö se riitä, että vaimo tekee ruokaa, hoitaa kodin ja lapset, pesee pyykit jne. ja ehkä käy tähän päälle vielä itsekin töissä tienaamassa perheelleen. Miksei mies nauti vaimon hyvästä ruuasta, eikö siinä ole tarpeeksi, miksi pitäisi vielä antaakin koko aika. Eikö kotitilannetta voisi vaan hyväksyä, nähdä se kaikki hyvä mitä teke ja jättää huorissa juokseminen, ei se vaimo enää sen jälkeen seksiä ainakaan halua, jos käynyt itseään saastuttamassa niillä huorilla. Ties mitä tautejakin kehtaa kotiin tuoda!
Eikö vaimon kaikki hyvä riitä
Anonyymi
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Miksi tuollaine pihtaaja perustaa perheen sellaisen miehen kanssa joka haluaa seksiä naisensa kanssa? Tuollainenhan on silkkaa kiusaamista, olla siinä haluttavana ja pitää kuitenkin puutteessa.. Kieroutunut mieli aloittajalla, ei saisi pilluaan himoita ja sitten ei myöskään muita naisia, jompi kumpi pitää sallia jos meinaat saada miehen pysymään.
Jos sinua ei seksi huvita, hanki joku aseksuaali tyyppi kämppäkaveriksi tai asu yksinäsi!
Joko seksiä on suhteessa, suhde loppuu tai sitten se haetaan vieraissa käymällä (joka vääjäämättömästi johtaa lopulta suhteen loppumiseenkin)!
Näitä umpi urpoja riittää pilataan avioliitto huorissa juoksemalla.
Avauksen on pakko olla puhdas ruman huonoa makua osittava vitsi. Miksi edes lähteä parisuhteeseen / avioliittoon jos todellisuudessa kaipaa lähinnä platonista veli-sisar-suhdetta!
Tietenkään tuota ei edes kerrota rehellisesti siinä vaiheessa kun miestä ollaan sitouttamassa yhteiseen elinkaareen ja kaikkeen mitä siihen liitty taloudellisinekin hankkeineen ja vastuineen.
Miehensä seksuaalis-tunneperäinen torjuminen on jo itsessään omassa lajissaan itsekästä pettämistä ja voidaan luokitella jopa henkis-tunneperäiseksi väkivallaksi ja manipuloinniksi, sillä normaalisti parisuhteessa halukkasti jaettu seksuaalisuus on yksi ihmisen identiteetin ja henkisenkin hyvinvoinnin ja tasapainon tukipylväistä.
Siten "parhaimmilaan" tuollaisen profiin omaava nainen 'suostuu' ns. sääliseksiin ja siihnekin harvoin ja 'suuresta armosta', joka jo itsessään on lähinnä turhauttavaa, epäkunnioittavaa ja ihmisarvoa loukkaavaa.
Kun tämään ei riittäisi, niin sitten nainen narsisitisuudessaan koettaa jopa syyllistää tilanteesta miestä, jonka henkis-väkivaltaista kroonista seksuaalis-tunneperäistä torjumista harjoittaa.
Miksi edes elää tuollaiseessa narsisitisen valheellisessa parisuheessa?
Kyllä se oma vaimo riittää aika pitkälle, mitä sitä kiistämään.
Samasta syystä kuin naiset juoksee vieraissa;-)