Moi!
Pitäisi telttailemaan päästä vielä kertaalleen tänä kesänä. Ei siis leirintäalueelle, vaan jokamiehenoikeudella johonkin, missä toivottavasti nuotiopaikka tm, että saadaan makkarat paistaa iltasella. Onko Kisarannassa moinen toiminta mahdollista? Tai onko siinä lähistöllä jotain? Lähinnä kiinnostaisi väliltä Pälkäne-Tampere.
Tietääkö tietäjät?
Kisaranta / telttailu, onnistuuko?
Anonyymi
2
376
Vastaukset
- Anonyymi
Laipanmaa Kangasalan ja Pälkäneen kuntien alueella Pirkanmaalla on retkeilijän kannalta monipuolinen kohde. Noin 30 kilometriä opastettuja polkuja tarjoavat kulkijalle hiljaisuuden ja luonnon rauhan lisäksi muun muassa hoidettua talousmetsää, metsälampia, soita, järviä ja jylhiäkin maisemia. Useita laavuja löytyy.
- Anonyymi
Menee sen verran sivuun että tuplaa matkan pituuden Pälkäne-Tampere välillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1817188Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1223248Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1111924"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?481818- 191789
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am681720Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p601667Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.31655Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m161541- 691353