Tarvittaisiin muidenkin havaintoja, jotta tietäisivät kannaattaako marjaan mennä.
Miltäs mustikka ja tuleva puolukkasatonäkymät näyttää
Anonyymi
15<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Ulosheittäjä yrittää kääntää keskustelun aiheet muualle menikö liian iholle?
Kuka on ulosheittäjä? Ravintolassa, kapakassa on ulosheittäjä. Porttikielto sille, joka ei osaa käyttäytyä ihmisten tavoin. Meni iholle. Mutta ei se haittaa. Ei kukaan yritä keskustelunaiheita muualle kääntää. Ja miksi pitäisi kääntää? Tai voisi kääntää sittenkin. Tulisi monipuolisuutta, uusia tuulia.
Kohta pääsöö puolukkaan toverit! Terv. pääläri-erkki.
Jaha, pääläri-erkki on herännyt!
Älä muuta sano! Pääläri löytynyt, onkohan jo vähän ruosteessa? Eihän sieltä tullut ylos muutakuin PÄÄÄÄÄÄLÄÄÄRIIIIII! Mustikoita on löytynyt, hieman surkastuneita, että sillai.
Ruukissa oli hyvin mustikkaa. Tuli käytyä!!!!
Etkö löytänyt MUSTIKOITA kotipitäjästäsi Kärsämäeltä.Alpo oli koskista kovin!
Koski se pauhaa saamatta rauhaa!!!!
Sano asiasi Koski päin naamaa,jos uskallat.Ei ole poika isä-Heikin veroinen.
Mustikoita löytyy kohtalaisesti tänäkin kesänä,terv. velpoika.
No, joo paikoitellen kohtalaisesti, heikosti tai ei sitten ollenkaan.
Hyvin löyty mustikkaa!Kaksi ämpäriä keräsin täyteen.Kolmaskin ois tullu täyteen,mutta kun ihmisellä on vain kaksi kättä:)
Mistä päin niin hyvin löytyi? En kerro kenellekkään.
Karhut etsii samoilta seuduilta mustikoita.
Totta, siellä karhuja, missä mustikoita. Samoilla marjamailla. Karhu näkee marjastajan, harvoin marjastaja näkee karhua, mutta ainakin marjastaja voi nähdä karhunjäljet.
Metsässä ei pidä hiipimällä kulkea, vaan jonkinlaista ääntä kannattaa pitää, niin karhut pysyvät kaukana. Olisihan se hienoa nähdä karhu kauempaa, ei kuitenkaan yllättäen, muuten siinä voisi tulla jonkinlainen paniikki. Jännitystä se tuo marjastamiseen, jos samoilla seuduilla liikkuvat karhut. Mutta, ääntä pitää käyttää, on hyvä varotoimenpide, niin karhuista ei ole haittaa.