Suomen tieverkko murenee käsiin !!!

Karvaranteille kyllä rahaa löytyy , mutta maksamiensa verojen vastikkeeksi ei tämä Suomen kansa saa edes kohtuullisessa kunnossa olevaa tieverkkoa.

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/f13d18ad-3b21-4824-9fb8-044c74777353
366
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jaa "käsilläkö kävelet teillämme", joten asia on "kouriin tuntuvaa" jos ei kaikkialla niin näkyvää?

Voisin kuvitella tiellä liikkuu autoja ja sen sellaisia neuvoja, ja pinnat murskautuvat käytöstä ja muuttuvista sääolosuhteista pohjoisen EU:n maassa kuten Suomessa"
Ruotsissa ja Norjassako ei tätä ongelmaa ole?

Äänestä
  • Kaikki tiet kuluu kun niitä käytetään, eikä niiden kunnossapitoon riitä rahaa jos kaikki yhteiskunnan varat on jostain kumman syystä sössitty ulkomailta tulleiden parasiittien elättämiseen. Tämä pätee myös Ruotsissa ja Norjassa, ja ylipäätään missä tahansa maassa.

    1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Karvaranteille kyllä rahaa löytyy , mutta maksamiensa verojen vastikkeeksi ei tämä Suomen kansa saa edes kohtuullisessa kunnossa olevaa tieverkkoa.

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/f13d18ad-3b21-4824-9fb8-044c74777353

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu