Poliisi ei aloita tutkintaa kaupunginvaltuutettu Abdirhami ”Husu” Husseinin tviiteistä – nimitti kaikkia persuja rasisteiksi eikä perunut lausuntojaan
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/a718a6ac-f779-4e8d-a987-ccda406cbeea
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/a718a6ac-f779-4e8d-a987-ccda406cbeea
Vastaukset 44
Vanhimmat
Mamuttajaeliittimme on nyt alkanut seuraamaan ihannemaansa Ruotsin esimerkkiä lainkäytössäkin...
Demarit on fasistinen juutalaisvihaaja puolue!
Kaikki suvakit jotka haluavat maanosaan juutalaisten vihollisia lähi-idästä, toimivat tavallaan samoin kuin natsit. He aiheuttavat antisemitismin nousun omalta osaltaan ja vaaran juutalaisille. Paatuneina eivät tästä välitä.
Asia on tutkittu eikä ole syytä jatkotoimenpiteisiin.
Pulinat pois!!!
Tässä esimerkiksi mm. Slunga-Poutsaloa on syytetty rasistiksi - ei aihetta toimenpiteisiin t. poliisi
Joutsenlahtea on syytetty rasistiksi -ei aihetta toimenpiteisiin t. poliisi ym. jne.
Pitääkö meidän suomalaisten pyytää husulta anteeksi, jos tämä vaikka on pahoirttanut mielensä? Kumarteliko vihapuhepoliisit, vai nuolivatko perseen?
Suojaväri pelasti, mutta jos olisi ollut valkoihoinen, olisi jo linnassa. Tää on sitä tasavertaisuutta.
Eipä saanut yksi Jussinaan vastaavasta kirjoittelusta tuomiota. Tai no, oli vähän pahempi, mutta demareilla ei uhriutuminen ole samalla tavalla veressä.
Sitävastoin muutama persu on saanut. Milloinkaan ei vihreä, maahanmuuttaja tai demari ole kiihotuksesta saanut tuomion. Kysyn rautalankaa käyttäen, että minkä takia he eivät saaneet tuomiota pahemmista puheista kuin persut? Milloin valkenee se päivä että sinäkin myönnät jokaisen nähtävän asian?
> Sitävastoin muutama persu on saanut.
Okei, tämä on ihan uutta minulle. Kykenet varmaan laittamaan linkin kirjoitteluun, jossa persu on saanut tuomion esimerkiksi demareiden, vasemmiston tai vaikka krisseleiden haukkumisesta?
Niin minä vähän arvelinkin. Perusvalehtelulla yritätte selvitä, kun asia loppuu.
Hakkarainen sai sakot eli tuomion islamiin liittyvästä puheesta, samoin Terhi kiemunki. Junes Lokka (ei ole persu mutta on kansallismielinen) on saanut tiettävästi myös tuomion. Ainakin syytten hän on saanut niinikään islamiin liittyvästä kritiikistä.
Kuten huomaat, on muitakin pahojen puheiden kohteita kuin demarit, vasurit, vihreät, kristityt. Kristityt etenkin ovat ryhmä, joiden rienaamisedta ei milloinkaan kukaan saa mitään syytettä, saati tuomiota. Tästä pitää punainen, vääryyden vallassa oleva demla huolen.
Ja kuten olet voinut silmilläsi sekä korvillasi havaita, milloinkaan ei demari, maahanmuuttaja tai vihreä ole saanut syytettä moninverroin pahemmasta puheesta juutalaisia, kristittyjä, maalla asuvia kohtaan. Tämä on suunnaton vääryys tässä ”oikeusvaltiossa” että vain toisia rangaistaan ja nimenomaan kansallismielisiä. Milloin myönnät tosiasian herra tai rouva rotta? En usko että milloinkaan. Vaikka sinä omakohtaisesti kokisit sen, et sitä myöntäisi.
> Hakkarainen sai sakot eli tuomion islamiin
Minä pyysin esimerkkiä *vastaavasta* tapauksesta. Löytyykö niitä? Et voi olla oikeasti noin pihalla, ettet ymmärrä mitä eroa noilla on, vaikka se on tälläkin palstalla kerrottu varmaan sata kertaa.
> milloinkaan ei demari, maahanmuuttaja tai vihreä ole saanut
> syytettä moninverroin pahemmasta puheesta juutalaisia,
> kristittyjä, maalla asuvia kohtaan.
Maalla asuvat on jännä ryhmä, mutta jos jätetään se pois, niin tuo juutalaisiin kohdistunut, monin verroin pahempi puhe kiinnostaa. Pistäisitkö linkin sellaiseen?
Kakanvärinen vihapuhuja.
Husu = Mister Hankey.
Christmas Poop?
Daytonin joukkoampuja tuki äärivasemmistoa ja teki lukiossa tappo- ja raiskauslistan opiskelijoista – "Hän nautti ihmisten pelottelusta"
Saattoi olla sosialidemokraatti
Rasistinen sosialidemokraattinen äänestäjäjoukko saa ilman muuta vaalitappion kuntavaaleissa 2021
asia on aivan selvä sosialidemokraatiset äänestäjät ovat
rasisteja läpeensä
joten mitä heitä rankaisemaan kun se muutenkiin tiedetään
Huhu Hussein ei tehnyt rikosta kirjoittaessaan, että persut ovat rasisteja.
"Tutkinnanjohtaja perustelee päätöstään sillä, että puolue, puoleen äänestäjät tai puolueen kannattajat eivät muodosta sellaista ryhmää, joka vakaumuksen tai minkään muunkaan perusteen nojalla nauttisi kiihottamisrikossäännöksen tarjoamaa suojaa.
– Twiitit eivät kohdistu tunnistettavaan ja rajattuun ihmisryhmään, joten asiassa ei ole syytä epäillä myöskään kunnianloukkausta, poliisi sanoo tiedotteessa."
Onko kehitysmaamuslmit kansanryhmä kun niitä on 1,6 miljardia maailmassa ja niiden holtittomalla lisääntymisellä joka vuosi tulee kymmeniä miljoonia lisää...
Hei, mutta onhan suomalaisia vain viitisen miljoonaa. Meitä saa rienata eikä mitään.
saakos vihervasemmistoa ja äänestäjiä kutsua eläteiksi?
Saa tietenkin, nythän saa nimetä kaikkien puolueiden kannattajia ihan miksi huvittaa kunhan leimaa koko puolueen. Eli demarit ja viherkommarit ovat muslimiveljeskuntia ja rasisteja kantasuomalaisia kohtaan......
Loppujen lopuksi: mitä väliä ? Antaa Husun huutaa, sillä hän on ottanut elämäntehtäväkseen suomalaisten mollaamisen. Odottaa, reppana, vielä sympatiaa, jota ei jostain kumman syystä herralle heru.
Poliisi on kantansa ilmaissut, ja se tulee muistaa tulevissa "konflikteissa".
En jaksa siitä huolimatta millään uskoa, että tavalliset rivipoliisit olisivat tämän päätöksen takana. En millään.
Husunkin kannattaisi muistaa, että hänkin on omalta osaltaan edesauttamassa sekä oman viiteryhmänsä hylkimistä että koko kansan kahtiajakautumista. Hän vetoaa siihen, että pitää tunnustaa tosiasiat (=se, että persut äänestäjineen ovat rasisteja) jolloin asia voidaan korjata. Siis mitä?
Milloinkahan Husu tajuaa, että hän ei pääse eikä pysty muuttamaan ihmisten ajatusmaailmaa?
reppanahusu ei uskalla liikkua muualla suomessa mitä vihervasemmiton alueilla.
no
nyt poliitikot saa huudella vapaammin
aina voi vedota husun tapaukseen
husu ei tiedä vitutus on suomessa kansantauti
MINULLA ON UNELMA! Terveisin suomalainen.
Husu tukee terroristeja jotka haluaa tuhota Israelin ja kaikki juutalaiset!
Pitää vaan antaa samalla mitalla takasin! Demarit on suvakki fasisti puolue jossa kytee Juutalais vihaaja ainesta! Demareissa on jo niin paljon muslimeita että he ovat kaikki juutalais vihaajia ja vihaavat Israelia ja tukevat Palestiinaa! Persuilla on käsittääkseni neutraali kanta Israelin ja Palestiinan väliseen kiistaan eikä halua sekaantua siihen millään tavalla!
Joo ja tekevät natsit, kun ottavat juutalaisten pahimpia vihamiehiä lähi-idästä tänne.
Outoa. Husu on rasisti. Ehkä sen kaikki kannattajatkin on rasisteja?
Outo ilmestys Suomessa tuollainen husuilija.
Ei oo husu rhässisti, polpo on tutkinut asian ja todistanut ettei ole!
Se ihmisryhmä minä lukuunottaen,joka tässä maassa maksaa jonkun: husun: palkkaa ei käsittääkseni ole rasistisia.Nimimerlkki:Yrittäjä vuodesta 1997.Voi ,husu olisit nyt vain pysynyt kotona äidin palkoilla.
Siis tarkoitin pankoilla.
Montakos ääntä Husu sai kunnallis - ja eduskuntavaaleissa ? parempi kun en sano mitä hänen äänestäjänsä ovat.
Saishan siitä hyvät talvirenkaat, jos ei ole muuta käyttöä.
Nastat vai kitkat ?
Demarit ja kaikki niitä äänestävät on kaikki Islamisteja joiden unelmana on kehitysmaamuslimeiden Islamilainen kalifaatti suomessa....
Islam on oikea tie...jos tutkit kirjaa huomaat et kaikki tuleva on siellä. Miksi luulet et niitä haluataan teurastaa.
Kaikki demarit ja niiden äänestäjätovat siis sairaan ahdasmielsen naisia sortavan poliittisen Islamin ja siihen liittyvien yhtä sairaiden ja ahdasmielisten kulttuureiden palvojia, eli siis lapsiavioliittojen, pakkoavioliittojen, kunniavakivallan, tyttöjen silpomisen, rinnakkais yhteiskuntien, terrorismin jne.... kannattajia.
Ja tämä on se demareiden oikea tie, johon demareita äänestämällä pyritään...
Tämähän on ollut vihervasemmiston tie jo kohta 30 vuotta ja tahti vain kiihtyy vuosi vuodelta ja rasismi huutelu lisääntyy.
Vain kantiksille tulee syytteitä.
Helvetin sössöttäjä paskanaama. Häivy tästä maasta ja heti.
Viheriän värinen esitutkija polpo on tutkinut Husun tapauksen eikä se anna aihetta mihinkään.