Pojissamme seuraava asiat. (Poikamme Elia 4v ja Luukas 2v ja Matteus 1v).Noudatamme Oikean Median opetuksia.
Tuoko kristillinen koulu esiin seuraavat faktat
Mies on perheen johtaja ja nainen apu. Poika kasvaa Miehuuteen.
Maailma on tasan 6000v.
Ei ole darwinismia ja ovulaatiota
Ei seksiajatuksia kuin naimisissa
Vapaat aseet kuten Usassa
Saako kristillinen koulu aikaan
8
88
Vastaukset
- Anonyymi
...tanan provotrolli..!
- Anonyymi
Koulu noudattavat samaa kuin muut. Uskonasiat tuoda an esiin opetuksen lomassa kuten 6000v ja ei seksi ja ei evoluuttio. Perheemme noudattaa omaa kotiopetusta
- Anonyymi
Elämänkoulu, ei muuta. Koti, uskonto ja isänmaa. Suo kuokka ja Jussi.
T.kristitty- Anonyymi
Kannattaisi joskus pysähtyä hieman miettimään, että paljonko Herra itse antoi elämisen mallillaan maan päällä ja puheillaankaan painoarvoa tällaiselle koti, uskonto, isänmaa -ajattelulle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kannattaisi joskus pysähtyä hieman miettimään, että paljonko Herra itse antoi elämisen mallillaan maan päällä ja puheillaankaan painoarvoa tällaiselle koti, uskonto, isänmaa -ajattelulle.
Paljon. Raamattuun on kirjoitettu, joka ei pidä huoli oerhekunnastaan on pakanaakin pahempi ( koti), rakasta Herraa sinun Jumalaasi kaikesta sielustasi, sydämmestäsi, mielestäsi ( uskonto), jokaiselle maalle on asetettu rajat ( isänmaa)
Perusarvojen romuttuminen on yksi suurimpia syitä arvomaailman romuttumiseen nykyyhteiskunnissa. - Anonyymi
Apt. 17: 26-27
Toivottavasti saa aikaan seuraavat asiat:
- Mies on perheen johtaja ja nainen apu.
- Poika kasvaa Miehuuteen. (Tällä alueella on muuten Suomi aivan hukassa)
- Maailma on n. 6000v.
- Ei ole darwinismia ja evoluutiota (siis tieteellisenä totuutena, toivottavasti tämä myös perustellaan asiallisesti)
Toivottavasti ei saa aikaan seuraavia:
- Ei seksiajatuksia kuin naimisissa (eihän tämä yksinkertaisesti pidä paikkaansa, jos pitäisi niin ei kai kukaan, maailmankaan ihminen lankeaisi tällä alueella..)
- Vapaat aseet kuten Usassa- Anonyymi
Seksi ei tule mieleen Jos se ei olisi opetuksessa koulussa ollenkaan. Nyt jo 11v pojat harjoittelee kondoomin laittamista koulussa jollei omaan vehkeeseen niin kurkkuun siis kasvikseen. Luin Seiskasta. Setan juonia.
Jos miehet onat puhtaita niin ei rule abortteja. Mies johtaa ja opettaa naista joka on Heikko astia. Ja tuntee vie.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24045281Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011223Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy17610821Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369691Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858498Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236501Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok02850Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282202- 321485
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261470