Koulut on alkanut Suomessa aina

joka syksy, mutta nykyisin siitä on tehty niin iso asia että koko.maailma pysähtyy, joku tolkku siinäkin pitää olla, aikoinaan koulu alkoi ihan samalla tavalla ja mentiin kouluun ilman että kaikki uutiset oli tätä vouhotusta täys, kohta varmaan vanhemmat istuu luokassa pulpetissa lapsensa kanssa, voi vee
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Opettajien takia siitä kirjotetaan JOKA paikassa ! Ressukat joutuu pitkän loman jälkeen huomaamaan että kesä meni jo ! Sinne taas taulun eteen vääntään samaa litaniaa vuodesta toiseen ! Pientä väriä ja päänsurinaa jos sattuu matu muksuja oleen , luokassa ,,,,, taas moni ope ajattelee ammatin vaihtoa ?!? Yks ainakin viikolla murehti ettei siellä jaksa ja lopetti ! On perk,,, kovaa hommaa!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

joka syksy, mutta nykyisin siitä on tehty niin iso asia että koko.maailma pysähtyy, joku tolkku siinäkin pitää olla, aikoinaan koulu alkoi ihan samalla tavalla ja mentiin kouluun ilman että kaikki uutiset oli tätä vouhotusta täys, kohta varmaan vanhemmat istuu luokassa pulpetissa lapsensa kanssa, voi vee

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu