Rakkauden raitiovaunu

mies ilman pipoa

Pitkästä aikaa talven viilentämä sydän tunsi jotain kaunista. Kauneinta jota olen koskaan nähnyt. En voinut olla katsomatta kauniisiin silmiisi, villamyssyn alle.

Hymysi sai minut tuntemaan sellaista onnellisuutta, jota moni tärkeä ystäväni on koskaan saanut aikaan. Kiitos siitä. Nyt jaksan taas kahlata läpi kevään tietäen että maailmasta ei olekaan kaikki kauneus kadonnut.

3

692

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hymy lämmittää aina mielen

    • kenties..

      odotin niin sinun näkemistä ja vihdoin satuit eteeni..juuri kun vähiten osasin odottaa. Tulit yöllä uneenikin..

      • Mies ilman pipoa

        Illalla katselin taivaalle hakien sieltä tähtiä, jotta näkisin edes osan siitä loistosta joka paloi silmissäsi katoessamme toisiamme. Tuntui niin oudolta kun se ei ollutkaan ujo vilkaisu, vaan sinä katsoit minua ja minä sinua, kuin kuiskaten kysymysmerkkejä.

        En tiedä kuka sinä olet ja miksi minun pitää vielä tavata sinut. Tunteita ei aina tarvitse ymmärtää, on vain uskottava että vielä joskus törmäämme niin, ettemme pääsekään enää jatkamaan eri suuntiin. Ehkä ensi kerralla en lähdekään pois yhtäkkiä vaan matkustan päätepysäkille asti, jotta näkisin missä jäät pois - itse tekisit samoin. Siellä me sitten hymyiltäisiin. Yhdessä päätepysäkillä ja alkaisi sataa lunta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      269
      6917
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      80
      5511
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      105
      4455
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      269
      3921
    5. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      64
      3659
    6. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      146
      3289
    7. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      249
      2970
    8. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      275
      2231
    9. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      52
      1759
    10. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      1625
    Aihe