Rakkauden raitiovaunu

mies ilman pipoa

Pitkästä aikaa talven viilentämä sydän tunsi jotain kaunista. Kauneinta jota olen koskaan nähnyt. En voinut olla katsomatta kauniisiin silmiisi, villamyssyn alle.

Hymysi sai minut tuntemaan sellaista onnellisuutta, jota moni tärkeä ystäväni on koskaan saanut aikaan. Kiitos siitä. Nyt jaksan taas kahlata läpi kevään tietäen että maailmasta ei olekaan kaikki kauneus kadonnut.

3

684

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hymy lämmittää aina mielen

    • kenties..

      odotin niin sinun näkemistä ja vihdoin satuit eteeni..juuri kun vähiten osasin odottaa. Tulit yöllä uneenikin..

      • Mies ilman pipoa

        Illalla katselin taivaalle hakien sieltä tähtiä, jotta näkisin edes osan siitä loistosta joka paloi silmissäsi katoessamme toisiamme. Tuntui niin oudolta kun se ei ollutkaan ujo vilkaisu, vaan sinä katsoit minua ja minä sinua, kuin kuiskaten kysymysmerkkejä.

        En tiedä kuka sinä olet ja miksi minun pitää vielä tavata sinut. Tunteita ei aina tarvitse ymmärtää, on vain uskottava että vielä joskus törmäämme niin, ettemme pääsekään enää jatkamaan eri suuntiin. Ehkä ensi kerralla en lähdekään pois yhtäkkiä vaan matkustan päätepysäkille asti, jotta näkisin missä jäät pois - itse tekisit samoin. Siellä me sitten hymyiltäisiin. Yhdessä päätepysäkillä ja alkaisi sataa lunta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      105
      3565
    2. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      230
      2333
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      0
      2120
    4. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      38
      1869
    5. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      9
      1669
    6. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      95
      1128
    7. No onneks ei tartte sit olla

      Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....
      Ikävä
      5
      920
    8. Mitä sun päässä oikeen liikkui

      Silloin kun menit laittamaan sille viestiä? Jotenkin tosi outoa?
      Ikävä
      51
      882
    9. Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä

      Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu
      Yleistä autoilusta
      70
      860
    10. Sinkkuihmisten suppea kuva maailmasta.

      Siskoni on jo vannoutunut sinkku. Hän ei haaveile mitään suhdejuttuja. Mutta välillä mietin, miten vähän ja suppeasti
      Sinkut
      130
      822
    Aihe