Tilatkaa RT- kanava!

Sieltä saatte joka päivä uutisia ympäri maailmaa joista meidän valtamediamme vaikenevat.

Lukekaa netti- Hesaria tai iltalehtiä. Ei siellä enää muusta puhuta kuin missien perseistä, sapuskoista tai sitten Trumpia haukutaan.

Tästä tilaustiedot:
https://www.youtube.com/watch?v=GzsIKN2V4rg

16

200

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En tilaa propagandaa. On olemassa eri puolueita ja agentteja jotka syytävät omaa propagandaansa. Esim. usassa demokraatit ja konservatiivit. Molemmat koittavat saada itsensä näyttämään hyvältä ja vastapuolen mahdollisimman pahalta. Kieltäydyn menemästä kumpaankaan leiriin.

      Sama juttu RT kanssa. Se saattaa näyttää olevan Trumpin puolella, mutta oikeasti sen tehtävä on saada venäjä näyttämään mahdollisimman hyvältä ja länsi, varsinkin usa mahdollisimman pahalta ja aiheuttaa mahdollisimman paljon sisäistä levottomuutta ja turvattomuuden tunnetta ihmisille, juuri sinulle. Näin yhteiskunta ei enää olisi toimiva. Se on tietenkin riskinä myös Venäjällä, jonka sisäisistä levottomuuksista ja massiivisista mielenosoituksista ja vastustajien murhaamisesta ei RT julkaise uutisia.

      Iltalehti suoltaa myös paljon roskaa ja olen omasta feedistä sulkenut kaikki viihdeuutiset pois. Tavoite on seurata montaa eri mediaa, mutta ei ryhtyä yhdenkään seuraajaksi. Näin saan keskiarvon kerrotuista asioista.

      • Anonyymi

        Kuuntelen vain Radio Freedomia ja Radio Libertyä ja katson Media Freedomia ja Media Libertyä. Tähtilipun väristä tarinankerrontaa.


    • Anonyymi

      Minulle tulee RT kanava.
      Ei sieltä mitään propaa syötetä vaan ajankohtaisia uutisia useimmiten videoita ilman mitään kommentteja.

      Näistä voimme vain haaveilla kotimaisessa tarjonnassamme.

    • Anonyymi

      Objektiivista ja rehellistä mediaa ei taida olla olemassa. RT ei ole sellainen, vaan se on Kremlin talutushihnassa, niinkuin lähes kaikki venökönkelinen media. Yle on enemmän tai vähemmän liberaalien talutushihnassa jne. Kuka maksaa sinuun palkkasi, sen lauluja laulat.

      Jos haluat rehellisen kuvan asioista, sinun pitää seurata niitä kaikkia. Jos työnnät pään johonkin yksittäiseen pensaaseen, sinusta tulee sen kyseisen pensaan omistajan lammas.

      Suomi on osoittanut vuosikymmeniä, että täällä on hyvä elää ja jokaiselle annetaan mahdollisuus. Ei varmaan kannata tuhota sitä minkään pienen erimielisyyden takia.
      Asiat voisivat olla paljon huonomminkin. Joissain päin maailmaa joudut syömään ruohoa, koska valtio on kiinnostunut enemmän aseista kun kansalaisistaa.

      Valtion tehtävä olisi ensisijaisesti edesauttaa kansalaisia elämään hyvä elämä, ei tehdä esim valtion johtajasta miljardööriä, niinkuin esimerkiksi Venäjällä on tehty.
      myös amerikkalainen mallin on huono.

    • Anonyymi

      RT on venäläisomistuksessa.
      Meidän mediamme omistavat globaalit NWO:ta ajavat jätit.

      On mukavaa kun saamme vielä toistaiseksi syödä ruohoa molemmin puolin aitaa.
      Tätä herkkua emme enää kauaa saa maistella.

    • Anonyymi

      RT venäjämielistä ja valtamedia uusliberalistien USAmielistä propagandaa. Parempi katsoa niitä molempia ja päälle vastamedian/uusmedian julkaisuja ja vetää päätelmät jostain keskivälistä ajatuksella että poliittinen media myy meille hasbaraa.

      • Anonyymi

        Hah hah.., meidän valtamediamme rummuttaa pelkoa Venäjästä, inhoa Trumpista ja haukkuu Englantia EU-erosta.

        Suvaitsevaistomme ei rakasta enää muita kuin islamia, maahanmuuttajia ja homoja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hah hah.., meidän valtamediamme rummuttaa pelkoa Venäjästä, inhoa Trumpista ja haukkuu Englantia EU-erosta.

        Suvaitsevaistomme ei rakasta enää muita kuin islamia, maahanmuuttajia ja homoja.

        Venäjän pelko Suomessa on vuosisataisen kokemuksen perusteella tullut.

        Ja tosiaan, RT on yhtä älytön kanava katsoa kuin FOX.

        Minkään valtion propagandaa ei tarvitse katsella.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hah hah.., meidän valtamediamme rummuttaa pelkoa Venäjästä, inhoa Trumpista ja haukkuu Englantia EU-erosta.

        Suvaitsevaistomme ei rakasta enää muita kuin islamia, maahanmuuttajia ja homoja.

        Varautuneisuus ja halveksunta ovat täysin normaaleja ihmisen reaktioita niin Venäjän politiikkaan kuin Trumpin kaltaisen narrin toimintaan.


    • Anonyymi

      Kaikki suurvallat tekevät propagandaa ja monet pienet valtiot yrittävät tehdä myös. On turha kuvitella, että Venäjä olisi millään tavalla poikkeus tässä jutussa. Venäläinen propaganda on erittäin monitasoista.

      • Anonyymi

        USA:lla ei edes ole yhtään valtiollista mediaa. Toki yksityiset kanavat (esim. Fox) saattavat tehdä omaa propagandaansa mutta se on suunnattu oman maan äänestäjille.


      • Anonyymi

        Jopa Venäläiset tietävät Maan pallomaiseksi.

        Mikset sinä?


    • Anonyymi

      Putin maksaa Telialle, että se näyttää ilmaiseksi suomalaisille kaapelissa kanaviaan.

      • Anonyymi

        Yksi venäjämielinen lukemattomien valtamedian jenkkimielisten ohessa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      26
      19285
    2. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      69
      6245
    3. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      28
      5896
    4. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      84
      5743
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      43
      5599
    6. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      99
      5484
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      62
      4923
    8. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      43
      4597
    9. Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?

      Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on
      Suomalaiset julkkikset
      57
      3936
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      49
      3575
    Aihe