Uber iskee hintoihin

Kohta on volyymiä ja hinta kohdallaan.

Jos et aja Uberia, olet ulkona.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Huhujen mukaan Psg taksi olisi nousemassa pääkaupunkiseudun suurimmaksi. Tuoreet markkinointikampanjat ovat jääneet asiakkaille mieleen ja kysyntä on lähtenyt rajuun kasvuun.

Äänestä
  • Myös Kajonin painihalukkaat kuskit ovat herättäneet piilokysynnän uuteen nousuun.

    Äänestä

  • Riittääkös kaikille näille nouseville suuruuksille enää keikkaa? Automäärät moninkertaistuvat, asiakkaita ei tule yhtään lisää, taitaa pikemminkin laskea? Moni on jättänyt taksin käytön lähes kokonaan näiden juttujen jälkeen, joita villit, yleensä tummat pojat on aiheuttaneet. Villit tappelevat asiakkaiden lisäksi myös toistensa kanssa. Rautatieasemalla on jo basaarimeininki, kun tummat pojat huutelevat ohikulkijoille, ota taksi, täällä on vapaa taksi ja kädet käy. Ei olisi ikinä uskonut, että entinen luotettava suomalainen taksi kokisi tällaista meininkiä. Voi aikoja!

    Äänestä

Kelakyyti asiakkaille kela-sähköpotkulaudat! Asema-aukiolle itsetappelevia robomamukuskeja! Kohta ei tarvi menneenajan taksarin kuin syödä poppareita ja nauttia shöystä! Hallelujaa!

Äänestä

Jep. Näkyis olevan 63 euroa hinta-arvio Asema-Aukio -lentokenttä just nyt.
Riistäjäkartellinahkatakkimersumonopoli taksi ajaa neljälläkympillä. Mutta asiakashan valitsee...buahh.

Äänestä

Jos ajat Uberia, olet kohta ulkona.

Äänestä
  • Onsekumma kun ei saada pellaamaan kunnon järjestelmää?

    Äänestä

Uber ,paljon porua.Turussa turha uneksia uberista,ei ainuttakaan autoa.Hesassa käydessä takseja vapaana nurkat täynnä,joten uber saa iskeä hintoihin minun puolesta.Onnea uber kuskit tarvitsevat,ei mitään hintaiskuja.

Äänestä

Nyt jo on hinta kohdallaan. Uber kertoo hintaehdotuksen, voit joko ottaa kyydin tai yrittää halvempaa hintaa parin minuutin päästä uudelleen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kohta on volyymiä ja hinta kohdallaan.

Jos et aja Uberia, olet ulkona.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu