Kuinka voisimme auttaa

Kun kaikki ylimääräinen raha menee sotimisiin. AUTTAKAA USA:n NÄLKÄISIÄ!!!
5310
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Putin hoitaa leipää sinne, eiköstä?

Äänestä
  • teet siis pilkkaa köyhyydestä...

    Äänestä

USA elää velaksi juuri parhaillaan joten toisten rahoilla ne sotivat ja elävät. Niin mitkä ylimääräiset rahat?

Äänestä
  • mikä käytetään sotimiseen on ylimääräistä.

    Äänestä

huolta Suomen köyhistä ja alati vajoavasta OMASTA valtiostamme? Täällä ei taivastella muuta, kuin Yhdysvaltoja. Pösilöä porukkaa! Ainoastaan äärimmäinen idiootti kieltää oman maan ongelmat ja ei huolestu niistä, vaan keskittää kaiken huomion kaukaisiin Suomelle kuulumattomiin konflikteihin. Oli muuten syy nro 1 vastustaa NATO:oon liittymistä taannoisessa kyselyssä. Skitsojakin olette. Ei haluta joutua kaukaisiin konflikteihin, joita yöt ja päivät kuitenkin vatvotte. Maassamme rehottaa itämafian rikollisuus kaikissa lajeissaan, mutta ainut ongelma on kuitenkin USA. Onnea vaan valitsemallanne tuhontiellä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


USA:n köyhiä kirjoitti:

Kun kaikki ylimääräinen raha menee sotimisiin. AUTTAKAA USA:n NÄLKÄISIÄ!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu