NOKIAN vois myydä afrikkaan

nokia vie tällä hetkellä kaiken huomion tässä maassa ja tuntuu ettei muita yrityksiä ole,joten kun täällä on pärjätty ennen nokiaa ja pärjätään sen jälkeenkin niin eikö voitais antaa sitä vaikka afrikkalaisille nälän-hädästä ja köyhyydestä kärsiville ja itse keskittyä metsätalouteen,sillä olis kivaa kun kaikilla menis hyvin eikä tarttis tukea toisia.
3254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ulkomaiset sijoittajat omistavat nokiasta yli 90 %

Luulis niitä harmittavan, kun suomi-poika myi niille 5 vuotta sitten korkeisiin kurssiin nokian osaketta ja nyt se on tullut alas siitä n. 70 %

Äänestä

Nokia joka viis veisaa kotimaastaan saa painua vaihka namibiaan!
Nokia Nuolee USA persettä!

Äänestä

Nokia sen verran monta miljardia tuo verotuloja ja kolmisenkymmentätuhatta työpaikkaa(alihankkijat siihen vielä päälle)että kannattisi vähän miettiä mitä sanoo.
Tietty jos haluaa veroprosenttiinsa kymmenen prosentin korotuksen,niin siittä vaan..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


K.J.S kirjoitti:

nokia vie tällä hetkellä kaiken huomion tässä maassa ja tuntuu ettei muita yrityksiä ole,joten kun täällä on pärjätty ennen nokiaa ja pärjätään sen jälkeenkin niin eikö voitais antaa sitä vaikka afrikkalaisille nälän-hädästä ja köyhyydestä kärsiville ja itse keskittyä metsätalouteen,sillä olis kivaa kun kaikilla menis hyvin eikä tarttis tukea toisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu