YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄSSÄ valtion budjetista ja äärioikeiston järjestäytyneiden veroparatiisirikollisten, hotelli- ja ravintolabisneksistä, tiedotetaan samaan hengenvetoon. Mitään uutisointia, kyseisiin kauppoihin liittyvistä, jo pitkään jatkuneista, laajoista talous-korruptio- ja veroparatiisirikoksista, ei tietenkään ole.
https://www.finnwatch.org/fi/blogi/22-suomi/teemat/492-veroparatiisit-nakertavat-julkista-taloutta
Kuluttujaviraston ei Suomen lakien mukaan voi, eikä sen pidä, hyväksyä, Kämpin / CapMan-veroparatiisikonsernin, massiivisia tulojensiirtoja, norjalaiselle veroparatiisimiljardöörille. Kysehän on Suomen kansalaisilta ja valtiolta, jättimäisillä verosuunnitteluilla, hankituista omaisuuksista, eli isoista talousrikoksista.
Oikeusministeriö on heikko ja korruptiossa, jos se ei estä kyseisiä isoja talousrikoksia, vaan antaa niille siunauksensa. Nykyinen oikeusministeri, Anna-Maja Henriksson, pitänee suomenruotsalaisen verojenkiertoperinteen jatkumoa, tyyliin Fazer, Paulig, mitä niitä onkaan, oman uransa kannalta tärkeänä, joten hänestä tuskin on, puuttumaan isoihin talousrikoksiin, joihin nyt kuluttajavirasto ja ministeriöt ovat, valtion nimissä syyllistymässä.
Miten on verohallinnon, poliisin ja supon laita, massiivisiin verovarkauksiin, Suomen valtiolta ja kansalaisilta, nähden ? Heillehän maksetaan siitä palkkaa, että rikostutkinnat suoritettaisiin lakien mukaisestai ja verovuotoihin puututtaisiin.
YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄSSÄ, eduskunta, ministeriöt ym valtiojohto ja niitä lähellä olevat, tärkeät toimijat, kuten poliisi, supo, tiedotusvälineet, armeija ym, eivät ole näköjään, minkäänlaisen valvonnan alla. Samat isot talousrikolliset, veroparatiisijoittajat, ovat hyökkäyshävittäjä- ym sotabisneksien taloudellisia nettohyötyjiä, valtio ja kansalaiset maksajina.
Kuluttajavirasto on syyllistymässä, massiivisiin talousrikoksiin, Kämpin veroparatiisibisneksissä
5
230
Vastaukset
- Anonyymi
Medioissa huomio kiinnitetään, sinällään epäolennaisiin, pienempiin rötöksiin, kun kansanedustajien puhetyyleihin.
Koskematon tutkimusalue, isot talousrikokset, näyttävät jäävän taka-alalle, mutta liitetään selkeästi valtion budjettiin, päivämäärän kera, ja tarkoituksella. - Anonyymi
Samat piirit, taitavat liittyä, New Yorkissa käytäviin, Epsteinin IHMISKAUPPA ja seksuaalisiin hyväksikäyttö-tapauksiin.
- Anonyymi
Kun ei ole eroa, opposition ja hallituksen välillä, eivät PersKokoomuslaiset, halua keskustella yksipuoluejärjestelmästä.
- Anonyymi
Bryssä tuli äärioikealta. Maanpetos on myydä, Suomen valtiolta ja kansalaisilta, talousrikoksilla ja verojenkierrolla varastettua omaisuutta, kuten Kämp, norjalaisille natottaja-veroparatiisisijoittaja-miljardööreille.
Supon ja poliisin tulisi jo rikostutkia, kyseistä konsernia ja kuluttajaviraston / ministeriöiden, ESTÄÄ kyseiset Suomen valtion ja kansalaisten kansallisomaisuuksien myynnit veroparatiisirikollisuuteen. - Anonyymi
Veroparatiisikonserni-Kämp, EI ole "kotimainen sijoitusyhtiö", kuten YLE jälleen VALEUUTISOI, vaan sen omistavat isot talousrikolliset, veroparatiisijoittajat, ovat vaihtaneet kansallisuutensakin, aikoja sitten, Usa:n kansalaisiksi.
Kyse on siis kansallisomaisuuden myynnistä, maanpetosnatotus-veroparatiisimiljardööreille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell3367372Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss774719- 2083215
Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa243087- 751995
- 1531896
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2181824Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1661597Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?1201558- 891468