VIHREÄ POLIISI KIRJOITTAA HISTORIAA?

Anonyymi

Ja yrittää saada kansanedustaja Juha Mäenpään syytetyn penkille.
Tämä olisi vasta kolmas kerta suomen itsenäisyyden historiassa, eli yli sadassa vuodessa. Aikaisemmat tapaukset olivat vuosilta 1932, 1947 ja 1979.
https://www.suomenuutiset.fi/poliisi-aloittaa-esitutkinnan-kansanedustaja-juha-maenpaan-eduskuntapuheesta/

Tosin eduskunnan pitää päättää tai äänestää voidaanko syyte nostaa.
Husu Hussein juuri vapautettiin, eli maahanmuuttajat ovat suojassa mutta Perus-suomalaiset eivät. Vihreä poliisi ei nyt taida aavistaa minkä kalabaliikin nostattaa suomen historiassa.

36

57

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Koko juttu on vihreän poliisin kiusantekoa.
      Jutun vireillepanija rikoskomisario Pekka Hätönen on ollut aiemmin vihreiden ehdokkaana kuntavaaleissa ja työskennellyt Yhdenvertaisuusvaltuutetun toimistossa.
      Täysi suvakki siis.
      Hätönen varmasti tietää että kansanedustajaa vastaan ei voi kyseisessä asiassa nostaa syytettä ellei 5/6 enemmistö eduskunnasta anna tähän suostumusta!
      Tämä määrä tarkoittaa 167 edustaja tukea.
      Koska PS:llä yksinään on edustajia 39 ei syytemahdollisuutta ole.
      Hyvä niin.

      • Anonyymi

        Hätönen on joskus ollut vihreissä siinä kuin Halla-Jussikin.
        Mitä siint sit?


      • Anonyymi

        en mit siint kylö tiedä, ettes pittä katto kun satta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hätönen on joskus ollut vihreissä siinä kuin Halla-Jussikin.
        Mitä siint sit?

        Virallisesti ei ole eronnut vieläkään!
        Miksi sinä puhut asioista joista et tiedä? Ei kai totuus nyt noin kipeetä tee?


      • Anonyymi

        Helsingin poliisilaitos on päällikkövirasto, missä esimies voi aina muuttaa alaisensa tekemän päätöksen. Hätösen esimies on varatuomari Lasse Aapio. Ehkä Aapiokin varatuomarina tietää, ettei syyte tule menemään Eduskunnassa läpi ?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Helsingin poliisilaitos on päällikkövirasto, missä esimies voi aina muuttaa alaisensa tekemän päätöksen. Hätösen esimies on varatuomari Lasse Aapio. Ehkä Aapiokin varatuomarina tietää, ettei syyte tule menemään Eduskunnassa läpi ?

        eikös aapiokin ole jonkun sortin vihervasemmistolainen


    • Anonyymi

      Hätönen tietää sen kyllä mutta mustamaalaus on niin vastustamatonta kun kyseessä on PS,n edustaja.

      • Anonyymi

        Olen samaa mieltä, että paksu persupoika mustamaalasi persujen ajatusmaailmaa.
        Suvaitsevaisuus on heidän agendansa.


    • Anonyymi

      Asiaa tutkiva komisario Hätönen on ollut aiemmin vihreiden ehdokkaana kuntavaaleissa ja työskennellyt muun muassa Yhdenvertaisuusvaltuutetun toimistossa.

      Helsingin poliisilaitoksen päällikkö Lasse Aapio kertoo Ylelle saaneensa kielteistä palautetta Hätösen taustasta. Nyt asiaa tutkitaan ja pohditaan, joudutaanko tutkinnassa vaihtamaan tutkinnanjohtajaa.

      – Kielteistä palautetta on tullut sähköpostiini ihan tavallisilta kansalaisista. Olen käynnistänyt selvityksen tästä tilanteesta, Aapio kertoo Ylellä.
      Ei Hätönen kyllä kovin hyvässä maineessa ole.

    • Anonyymi

      Katsotaan nyt rauhassa miten tässä käy.
      Voi olla, että asia kääntyy päälaelleen, koska tämä LISÄÄ persujen kannatusta.

    • Anonyymi

      Kuka teki päätöksen ko. henkilön valinnasta tai ylimalkaan tutkinnan aloittamisesta koko asiasta? Yhteiseen piikkiin eläviä Vihreitä näyttää riittävän "oikeusvaltio nimeltä Suomi" tutkimaan kaikki Perussuomalaisten sanomiset ja tekemiset , josko lakikirja antaisi mahdollisuuden syytetoimiin. Onko Suomi oikeusvaltio puoluekannasta riippumatta. Vastaan: Ei ole.

    • Anonyymi

      Samoin Fatim Diarra on suojassa paljon Mäenpään tokaisua törkeämmästä ihmisryhmään kohdistetussa solvauksessaan joka koski maalla asuvaa väestönosaa.
      Näin hän maalle muuttamisesta siis sanoi.

      " ainoa syy muuttaa sinne on insesti ja se että kukaan ei kuule kun vaimo huutaa apua."

    • Anonyymi

      On tämä tavallaan "hauskaa" seurata kun "koko kansa" panikoi edelleen Persujen kannatuksen suhteen!

      Se vaan että nämä asioihin ja sanomisiin puuttumiset menevät jo niin räikeiksi ja läpinäkyviksi sen suhteen että kenellekään ei ole jäänyt epäselväksi se että väen väkisin yritetään saada persuja tuomiolle ja persuihin kohdistuvat herjat eivät johda mihinkään!

      Ihan oikeesti hei, eihän suomalaiset nyt niin tyhmiä ole että näin Persujen kannatus saataisiin laskuun. Päinvastoin, suomalaisethan asettuvat herkästi vääryyttä kokevan puolelle - Asioiden näin jatkuessa seuraavissa eduskuntavaaleissa tuleekin sitten Persuille kaikkien Jytkyjen Äiti!

    • Anonyymi

      Iltasanomissa on kuva tästä Virheestä. Näkee miehestä kauas, mitä pää sisältää, kun hampaatkin on sen aineen väriset.

    • Espoon kaupunginsihteeri Jouni Majuri on kuitenkin eri mieltä.

      – Jos hän olisi helmikuussa jättänyt eropyynnön, sitten se pitäisi meillä olla edennyt valtuuston sen jälkeen. Jos olet selannut tämän vuoden pöytäkirjat ja siellä ei ole, niin ei hän sitten kyllä virallisesti ole eronnut.

      Komisario valehteli. Tuleeko sanktiot, kuten pitäisi.

      • Anonyymi

        Vihekommunistikomisario joka valehtelee esimiehilleen, silti saa jatkaa tutkinnanjohtajana. Sisäministeri Ohisalo suojelee tuota kommaripollaria!


    • Anonyymi

      Mäenpään pitäisi pikimiten aloittaa pokemonkoulu iltakurssina.....

    • Anonyymi

      poliittinen poliisi ,PolPo

      • Anonyymi

        Onko poliittisella poliisilla valtuudet valehdella virantoimituksessa onko näin määritelty jossakin


    • Anonyymi

      Demlan kätyri koko mies.

    • Anonyymi

      Näyttää pikkupoikaselta, keskenkasvuiselta ituhipiltä.
      Takaisin kouluun.

    • Anonyymi

      Poliisi on ollut jatkuvasti erilaisista rötöstelyistä esillä viime aikoina. Valehtelu tuntuu olevan arkipäivää poliisille virassaan.

      Nyt siis on ollut esillä jääviyskysymys, voiko hallituspuolueen Vihreät edustaja päättää viedäänkö kilpailevien oppositiopuolueiden PS ja KD edustajien poliittiset sanomiset syyttäjälle ja hallituspuolueen SDP edustajan sanomiset jättää viemättä syytteeseen.

      Jotta jääviyskohu laimenisi, poliisi on ilmoittanut tai käsketty ilmoittaa eronneensa jo aikaisemmin Vihreistä.
      Puolueen edustaja sanoo, että ei ole eronnut.

      Siis, kumpi valehtelee, poliisi virassaan vai puoluemies toimessaan?
      Kumpaa uskoa?

    • Anonyymi

      Hätönen on nyt vähän hätäillyt kiukunpuuskassaan. Erottaa pitäs, puolueideologia painaa vähän liikaa miehen työssä. Kummaa kun Husut, Altaet, Diarrat sun muut pääsevät kuin ketut kanatarhasta, kohderyhmäna sana persu riittää niin johan alkaa jahti.
      Missä se kuuluisa tasa-arvo ja yhdenvertaisuus nyt on?

    • Anonyymi

      Sinähän uhriuduit nyt kun valitat persujen uhriutumisesta?
      Sivistyneet ihmiset puhuvat oikeuksien puolustamisesta eikä mistään uhriutumisesta, se on lapsellinen muotisana mitä heitellään nyt aina kun joku reagoi, mikä on ihan luonnollista jos saa vähän valistaa ymmärtämätöntä.
      Jos ulko-ovesi potkaistaan rikki yöllä niin etkö reagoi mitenkään? Jos reagoit suuttumuksella ja ilmoitat poliisille, UHRIUDUT. Typerää ajatuksena.

    • Anonyymi

      Maalittaminen, uhriutuminen, ärsyttää nuo jatkuvat hokemat.

    • Anonyymi

      Miksi natsia ei saisi asettaa vastuuseen tekemisistään?

      • Anonyymi

        Tämä kysymyshän nousee esiin Al-Taeen tapauksessa.


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Kaikkia ketä sananvapaus suomessa vähänkään kiinnostaa kannattaisi kuunnella yllä oleva AlfaStudion "pätkä".


    • Anonyymi

      Onko vihreä kyrpänaama jo eronnut vihreästä valtuustoryhmästään? Ei ainakaan eilen vielä ollut.
      Huijasi Aapiotakin, mikä ei tosin liene vaikeata...

    • Anonyymi

      Mielenvikainen tilanne Helsingin polpo ei tutki rikoksia vaan niistä kertovia kansalaisia?

    • Anonyymi

      Onko tämä sama hätönen joka työskenteli Yhdenvertaisuusvaltuutetun toimistossa aikoinaan?

    • Anonyymi

      Poliisilta tuli juuri tieto, että rikostutkintaa jatketaan kristillisten Päivi Räsästä ja perussuomalaisten Juha Mäenpäätä vastaan ja myös demukoiden Al-Taetta vastaan. Rikosnimikkeenä kiihotus kansanryhmää vastaan.

      Piti oikein kaivella esille, että mitenkä kiivaan kiihotuspuheen Mäenpää piti eduskunnassa.
      https://verkkolahetys.eduskunta.fi/fi/taysistunnot/taysistunto-16-2019?start=37585

      On kyllä aika sovittelevaa ja loivaa sanailua ollut kansanedustajalta. Mitä tutkittavaa tässä lopulta oikein on?

    • Anonyymi

      Kiitteli varmaan Jumalaa tämä j Mäenpää kun oma kämppä paloi, kiitteli Jumalaa kun vastaanottokeskus paloi....

    • Anonyymi

      SUVAKIT OVAT TEKOPYHIÄ
      suoraan kansan silmään kusevia vastuuttomia huijareita

      ”Kaikki mukaan, autoa ei tarvi kukaan! Ympäristöystävällinen liikenne on avain elävään Berliiniin.”, twiittaili vihreiden liikenne-ekspertti Regine Günther maanantaina viitaten juuri alkaneeseen eurooppalaisen liikuntaviikkoon

      Ulkona odotti 16 luksustason virka-autoa, joiden joukossa toki sähkön voimalla liikkuvia
      https://www.bz-berlin.de/data/uploads/2019/09/senats-tour594_1568743039-1024x576.jpg

      https://www.suomenuutiset.fi/punavihreaa-ymparistopolitiikkaa-poliitikot-saarnaavat-ilmastonmuutosta-ja-korottelevat-pikkumatkatkin-henkiloautolla/

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      249
      45419
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      34
      11278
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      215
      10916
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9731
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8548
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      230
      6539
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3230
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      30
      2269
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      39
      1807
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1540
    Aihe