Pihlajalinna irtisanoo 180...

eikö kukaan halunnutkaan maksaa vessapaperirullan vaihdosta 60€?
5<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ahneiden firmat kaatuu väkisin aikanaan.

1Äänestä
  • Näin se menee loppupeleissä.

    Äänestä

Ja polttimon vaihdosta 30€
Hoitajan kurkkaaminen ovenraosta 35€
Ruuan tuonti huoneeseen 120€ tarjoilupalkkio.
Lääkkeiden jakelu 10€ per pilleri.
Sänkyvaatteiden vaihto 100€
Vessaan avustaminen 85€

Niitä hoitajien määräähän piti lisätä,ei vähentää.

1Äänestä

Tämä oli uutta: pörriäisillä onkin palkkalistoillaan liikaa hoitajia.

Äänestä

yksityiset terveys palvelut ja yksityiset vuokra työ välitys on nyky ajan dendikasta ihmis kauppaa jossa tulos tehdään halvoilla työ tekiöillä ja eritelty laskutus toimen piteistä, näiltä osin lakiin on jäänyt porsaan mentävä aukko mikä on kohtuus,

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

eikö kukaan halunnutkaan maksaa vessapaperirullan vaihdosta 60€?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu