Taas arvotaan tänään
Vuorossa on ISO leka ROYAL salmiakkia. (Taitaa olla vähän nuorempien makuun, mutta menee varmasti alas itelläkin).
HUOM! Pullossa on varoitus lakritsin haittavaikutuksista terveydelle. VAROKAA siis lakritsia kun juotte!
Vuorossa on ISO leka ROYAL salmiakkia. (Taitaa olla vähän nuorempien makuun, mutta menee varmasti alas itelläkin).
HUOM! Pullossa on varoitus lakritsin haittavaikutuksista terveydelle. VAROKAA siis lakritsia kun juotte!
Vastaukset 6
Vanhimmat
..on varmasti jokin puolentoista litran limupullo.. ei taatusti pää sekoo.. perjantai on pahaa aikaa.. houkutuksille altista.. mutta "pervokki" pysyköön maakellarissaan..
Mullapa onkin kans puolentoist liitran pepsi-maksimus varattuna täksi päiväksi ja toinen lasillinen jo menossa...:)
..ovat pommac, kokis, joku Schweppes-systeemi ja paljon mässyy.. kaikkii herkkuja.. no ei välttämättä ihan kaikkii mut saatan päästä tänään treffeille.. ja jos muita herkkuja tulee niin sen näkee sitte..
olis salmiakkikossua pullo ja jotain viskiä löytyy.Mut nyt hidastettava tahtia.Loppuu loma ja alkaa taas ankara työnorjuus..no onneksi vasta maanantaina;o)))))))
Samanlaisen Royalin ostin ja lisäksi vielä tutun ja turvallisen koskiksen. Muijan kanssa juodaan ne naamariin ja pidetään hauskaa.
En muute ite heti nähnytkään että siinä Royalin pullossa varotetaan salmiakista jos on korkee verenpaine..oli niin pienellä kirjoitettu. Hyvä tämäkin nyt sitte tietää vaikka ei ole korkeeta verenpainetta.
OHI Meni
Onkohan haettava kaupasta samanlainen ja sanottava kotona että voitin taas...