saa tänään omiensa päänsilityksen ja kansa tuomion !
Kun meillä on omastakin takaa näitä koijareita , niin miksi niitä pitää vielä vieraistakin kulttuureista tänne haalia ?
* ) Mistähän numerosta tätä asiaa voisi tiedustella ?
Kun meillä on omastakin takaa näitä koijareita , niin miksi niitä pitää vielä vieraistakin kulttuureista tänne haalia ?
* ) Mistähän numerosta tätä asiaa voisi tiedustella ?
Vastaukset 10
Vanhimmat
surkimus surkimus puolueessa.
Oli koko rivi samannäköisiä konnia tuomiota jakamassa.
Köykäinen on demareiden arvopohja kun on kyse omista?
Olit oikeassa! Hussein sai vain ohjeistuksen että enää ei saa valehdella.
Mutta Husseinin valheet meni heti täydestä SDP:n ryhmälle.
Ryhmä uskoo että Hussein ei ole sama mies kuin aikaisemmin.
Hussein uskotteli että hän ei ole enää samaa mieltä itsensä kanssa,
niinkuin vielä muutama kuukausi sitten, kirjoittaessaan vihapuheensa.
Puolueessa on viime aikoina syntynyt kulissientakaista kiivastakin keskustelua siitä, voiko puolueessa jatkaa merkittävissä viroissa, ellei "käänny" Shiialaiseen Islamiin. Haluan nyt hieman rauhoitella tilannetta, ja todeta ettei tämä kysymys tule nousemaan kynnykseksi missään asiassa vielä pitkään aikaan. Tietenkin palaaminen Shiialaiseen Islamiin kuten sanonta oikeasti menee, on moraalisesti suositeltavaa. Mutta ymmärrämme myös etteivät kaikki jäsenet ole vielä valmiita ottamaan tätä ratkaisevaa askelta. Viiden vuoden päästä elämme hyvin erilaisessa suomessa kuin nykyään, ja kymmenen vuoden päästä ero on sitäkin suurempi. Kullakin ihmisellä on oma aikansa palata Islamiin. Lopulta kun kaikki kuitenkin asumme yhdessä suuressa Kalifaatissa. Me kaikki kuitenkin itse valitsemme paikkamme siinä. Osa valitsee kunnioitetun uskovan puolueen jäsenen osan, osa taas on vähemmän valmis panostamaan paikkaansa historian oikealla puolella. Osa luonnollisesti valitsee paikakseen kehityksen vastustamisen, mutta heistä jää vain pelkkä alaviite historiankirjan sivulle. Valinta on vapaa.
Ilman muuta Hussein al- Taee jatkaa eduskunnassa, koska edistyksellinen kansa on hänet sinne valinnut. Olisi kansan mielipiteen pilkkaamista, jos häneltä kiellettäisiin eduskuntatyö. Mitä ulkomaillakin ajateltaisiin?
Päivi Räsäsen jatkaminen eduskunnassa on saatava loppumaan. Räsänen on sitä mieltä, että Raamatun mukaan avioliitto on miehen ja naisen välinen liitto.
Homoseksuaslisuuteen kielteisesti suhtautumisessa Päivi ei ole niin jyrkkä kuin Hussein, mutta pahinta Päivillä on ymmärtäväinen suhtautuminen Israelin valtion olemassaoloon. Se pilaa koko Suomen maineen edistyksellisten maiden piirissä ja vaarantaa jopa Suomen ulkomaankauppaa ja siten Antti Rinteen, sd, hallituksen edistyksellisiä toimia vähäosaisten hyväksi, kuten vanhusten subjektiivinen päivähoito ja tamppoonien verovapaus.
Hussein sisään, Päivi ulos.
Jo perustuslaki vaatii sitä, kun se oikein tulkitaan.
Rehellisesti yllättyikö joku tämän päivän päätökseen toiset ovat vain tasarvoisempia kuin toiset?
Puheenjohtajaksi pääsee 17 200€:n arvoisella työlaisäädäntörikoksella. Pieni lisämeriitti taloyhtiökavallus ja matkalaskuhuijaus.
Uskokoon ken tahtoo. Minä en usko miestä yhtään. Kuka takaa että hän puhuu kansanedustajana totta kun niin usein puhunut palturia. Välillähän hän sanoi, että ei tunnista omia kirjoituksiaankaan omikseen? Hänelle oli pääasia että pääsi hyvään työpaikkaan ja se, että hän saa pysyä siinä. Ja uskon vakaasti, että hän saa vain huomautuksen ja pikkusen sormea hiukan heristellään.
Valehtelijalla on siinä mielessä helppoa, että aina se seuraava valehtelukerta on helpompi.
Äänestäjille ja puolueelle saa puhua muunneltua totuutta demareissa vappusatasta odotellessa?