Fundamentaaliuskovat

Ovat usein sovinisteja, rasisteja ja homofoobikkoja. Nainenkin voi olla melkein keskityslekrin vartija pahimillaan. En osoita.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Määrittele fundamentalisti

1Äänestä

Ainakin ateistien uskovia kohtaan tuntema ja osoittama viha ja halveksunta ovat luonteeltaan erittäin paljon rasismin kaltaista itsensä korottamista älykkäämmäksi, kehittyneemmäksi... ja siis paremmaksi ihmiseksi!

1Äänestä
  • Tämä on joidenkin kohdalla niin totta 😩
    Ei jokaisen ateistin kohdalla kuitenkaan.

    Äänestä

Noiden setalaisten kiihkomielisen näkemyksen mukaan kaikki jotka eivät ole joko itse homoja tai eivät hyväksy sitä, ovat homo"foobikkoja"..

Olen monesti ihmetellyt, että noinko alkeellista on setalaisten tietämys asioista? Eivät ilmeisesti koskaan ole kuulleet mitä sana "fobia" oikeasti merkitsee?

1Äänestä

Joskus ovat, en sanoisi usein.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ovat usein sovinisteja, rasisteja ja homofoobikkoja. Nainenkin voi olla melkein keskityslekrin vartija pahimillaan. En osoita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu