PS vahvistuu entisestään!
SDP menettänyt kaiken ja lopettaa
Anonyymi
8<50
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Joo niin siinä sitten kävi kuten moni jo ounastelikin. Kippari Rinne karautti paatin komeasti karikolle ja SDP on historiaa. Sen pituinen se.
Ja tiputti ankkurin eikä jaksa nostaa sitä ylös pohjassa on ja pysyy.
Pyytäisin kaikkia vasemmistolaisia muistamaan, tai siis MINÄ MUISTUTAN teille kun teillä tuo muisti on tunnetusti huono mitä menneeseen tulee että kesäkuun 9. päivä vuonna 1287 klo.6:23 ...muistuuko mitään mieleen ? Niin, haluatte kovasti unohtaa tuon ajankohdan, seh'n teillä on tapana että öyhötätte ja räksytätte täällä mutta sitten kun pitäisi asiallisesti keskutella niin eipä onnistu. Kertoo koulutuksen puutteesta ja siitä että peräkammarissa kasvaneina olette peloissanne ja suojaudutte keräkaalin taa kyyryyn kun pitäisi asiaa puhua. Mutta MINÄ MUISTUTAN teille tuosta päivämäärästä koska te ja vain yksin te olette siitä vastuussa !
Huomaatko, kukaan heistä ei vastaa ja muuten mölyävät täällä yötäpäivää ! Kertoo vähän siitä millaisen vasurikuplan sisällä elävät. Suostuvat jutskailemaan vaan siitä mikä heille sopii mutta yhtäkään itseä koskevaa kiusallista asiaa ei haluta käsitellä ja se johtuu pelosta. Mutta kellonaika ei ole ihan oikea. Siis 6.9 1286 klo.6:21!
Ei kun siis 1287 tietenkin. On hiukan vanha juttu ja nuo vuosiluvut ja kellonajat hiukan sotkeentui mutta TÄMÄ EI UNOHDU vaikka niin kovasti yritätte vastuutanne pakoilla senkin takinkääntäjät! Missä on persukriittinen nyt kun puhemiestä tarvittaisiin ? Uuninpankolla piereskelemässä ? Taas ?
Säästyy puoluerahat tässäkin ja poliittiset sihteerit alkaa myydä nakkeja eduskuntatalon rappusilla.
Sdp näytti mikä on puolueena. Vihreä mamutuspuolue. Ei jatkoon.
Sdp teki saman virheen vaaleissa kuin keskusta,sitäpaitsi sdp n oli enemmän typerää ottaa vaaleissa ehdokkaaksi jutta urpilainen ja rinne on enemmän kuin varmaa,että sdp tulee eroamaan kesken kauden hallituksesta kommareihin ei voi nähkääs ikinä luottaa