Loistoehdotus Espoon päättäjille!

Ottakaa Espooseen kaikki Suomen ¨moniosaajaneekerit¨, alkoholistit, väkivaltarikolliset (joista tosin suurin osa on ed.mainittuja), homot, lesbot, transut, pedofiilit, itsensäpaljastajat (nyt meni jo poliitikot...) ja savolaiset.

Saatte parasta A-ryhmää! Tehokkuus nousee, ja Westend kukoistaa. Tauti-ja rikostilastoissa tulee ykköstila. Rahaa liikkuu kaikista ovista. Sikaporvarin uni taataan niskalaukauksella!

Ei muuta kuin Kepu&SDP töihin. Ja Espoo maailmankartalle.
4294
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kaikki edellämäinitussa listassa olevat henkilöt, joka paljastuvat tarkemmissa tutkimuksissa joko turkulaisiksi tai wannabe hesalaisiksi !
Jotain rajaa sentään espoon sietokyvylläkin on !

Äänestä

Sul on paljon jonku mielest varmaan varteenotettavia ehdotuksia, mut ne on sikinsokin vailla sisäistä logiikkaa. Päätä ny edes ite mitä Espooseen haluisit. Sä jätkä näytät haluuvan ihan kaikkee, jopa sellasiis asioita jotka toteutuessaan syö pois toinen toisensa.

Moniosaajaneekeri= ihan hyvä juttu, esim vanhustenhoitotyöhön.
Alkoholistit= mitä Espoo siit hyötyy et sinne kuskataan kaikki Suomen alkoholistit?
Väkivaltarikolliset? Ja mitäs hyötyy siitä ois? Pitäskö Espooseen rakentaa joku iso uus vankila?

Homot? Miks sä homoja Espooseen kaipaat, oletko itse Håkan-miehiä? Sama outous piilee halussasi raijata sinne kaikki Suomen lesbot ja transut (ikäänku ko. ominaisuudet näkyis päällepäin...)
Miksi pedofiilejä haluat Espooseen ja itsensäpaljastajia?
Sillä että haluat Espooseen runsaasti savolaisia, on varmaan joku syy, eli en puutu nyt siihen.

No, sitten väität että ed. ihmiset edustavat parasta A-ryhmää. En käy väittelemään, saat olla sitä mieltä, tosin itse kyllä diskaisin noi pedofiilit ehdottomasti jostain A-ryhmästä.
Ja millä perusteella väität että joku "tehokkuus" muka nousee moisen sakin vallatessa Espoon?
Ja miten niin että juuri "Westend kukoistaa"? Et kai kuvittele että kuvailemasi ihmisryhmät sijoitettaisiin Westendiin? Vähänpä sinä kaupunkipolitiikasta poika parka ymmärrät.
Tauti- ja rikostilastoissa varmaankin tulis ihan näkyvä sija, mutta rahaa nyt varmaankaan ei liikkuis kaikista ovista, korkeintaan sossun luukulta alkon kassalle.

Mut sit sä meet ihan pimeeks:..."sikaporvarin uni taataan niskalaukauksella"...
Jos näin väkivaltasta porukkaa ois tiedossa ni ei kai ny mitkään päättäjätahot tollasta suunnitelmaa toimeenpanis.

Kyllä et oo vielä loppuun asti ajatellu tota suunnitelmaa, opiskele vielä lisää, koko homman logiikka ontuu pahasti.

Äänestä

Hyvä idea. Mutta kun Espoo on kokoomuksen hallussa...ja edellämainitsemasi ryhmät pääsevät korkeintaan Ämmässuon kaatopaikalle tai Länsiväylän pohjaksi.

Äänestä

Eihän noita mainitsemiasi vois Helsingistä tänne ottaa, eihän sine Helsinkiin jäis ketään enää sen jälkeen, jos kaikki Espooseen siirretään :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hammer Hummer kirjoitti:

Ottakaa Espooseen kaikki Suomen ¨moniosaajaneekerit¨, alkoholistit, väkivaltarikolliset (joista tosin suurin osa on ed.mainittuja), homot, lesbot, transut, pedofiilit, itsensäpaljastajat (nyt meni jo poliitikot...) ja savolaiset.

Saatte parasta A-ryhmää! Tehokkuus nousee, ja Westend kukoistaa. Tauti-ja rikostilastoissa tulee ykköstila. Rahaa liikkuu kaikista ovista. Sikaporvarin uni taataan niskalaukauksella!

Ei muuta kuin Kepu&SDP töihin. Ja Espoo maailmankartalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu