Keskustainen lehti, julkaisee mielellään persuvastaisia lukijakirjoituksia sekä toimittajien juttuja.
Ilkanvihapuhe
Anonyymi
1355
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Keskustalaisuus on kyllä ollut Ilkasta kaukana tämän nykyisen päätoimittajan kaudella. Sehän suorastaan vihaa kaikkea, mikä liittyy keskustalaisuuteen.
Ja se kyllä näkyy. Moni keskustaa äänestänyt on perunut lehden tilauksen hänen kirjoitustensa ja Ilkan nykylinjan takia. Ei kannattaisi ruokkivaa kättä Ilkassakaan purra. Levikki laskee kun lehmän häntä.
Seinäjoen oma ja pitäköön sen, saavat siinä hurrata ja katsella tekosiaan.
Persuja ei saa arvostella ? Sananvapaausko koskisi vain persuja, että saavat ilman arvostelua julistaa rasismiaan ja haukkua muita ? Uhriutukaa ny taas !
Musu Al Tahesta ei arvostelua eikä vihapuhetta lehden toimesta vaikka aihetta todellakin olisi .Ai niin siitä tyypistä ei ole poliittista uhkaa.
Tietysti se hiertää kun lukijakunta on Halla-ahon riveissä
Kepupaskan ja perskärpäsen ero on vain veteen piirretty viiva. Molemmat ovat roskasakkia.
Kuten myös kaikki Persut. Pelkkiä paskanjauhajia ja tyhjästä valittajia.
On kyllä melkoisia aisankannattajia kaikki keskustan ja kokoomuksen fanit. Kuinka ne voi katsella itseään peilistä? Eikö yhtään hävetä että heidän puolisot panee mieluummin muiden kanssa?
Koska Ilkka saa uuden järkevän maanläheisen päätoimittajan tämän nykyisen irvikuvan tilalle?
Sitä odotellaan että laittavat Takalan matkaan pelkällä menolipulla. Kuulemma surkeaa johtamista. Lehden teko ainakin susi surkeaa .
Keskustan rotat vinkuu
Tänään Ilkassa julkaistiin taas ihmisvastainen mielipidekirjoitus. Siinä puolustettiin persumaista vihapuhetta.
Persuille pitää kerätä kolehti että ne saa oman itkumuurin..saa joka viikko käydä siellä. Vaikka en ny noita lantapaukkujakaan rakasta nytkin viedään lasten koulutusrahat traktorin tankkiin...ei sen väliä kato osaako lukea kun vaan haisoo paskalle