Puolet suomalaisista ei halua Välimerestä

pelastettuja ihmisiä Suomeen.
43<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 43

Vanhimmat

Parempi olla ottamatta. Jos kaikki otetaan, eikä lähetetä takaisin, se vaan rohkaisee lisää ihmisiä lähtemään hengen vaaralliselle reissulle ja ruokkii salakuljetus rikollisuutta. On eettisempää antaa signaali että tuo on turhaa.

Sitä paitsi, rajat ja meret eivät ole olemassa siksi että niistä kun pääsee yli niin voittaa itselleen pysyvän paikan Euroopassa.

1Äänestä
  • Yksinkertaista, mitä enemmän otetaan, sen enemmän on tulijoita. Kun ei oteta ensimmäistäkään, ei tule otetuksi toistakaan.

    1Äänestä

  • "Sitä paitsi, rajat ja meret eivät ole olemassa siksi että niistä kun pääsee yli niin voittaa itselleen pysyvän paikan Euroopassa."
    Onhan ne. Ne on nykyään nnimenomaan sitä varten. Kysy vaikka Rinteeltä tai Ohisalolta.

    Äänestä

  • Muuta rikkaat kauppiaat haluavtpakolaiset os y oksille kauppakeskuksiin .
    Ostokset tekevä t veronmaksajien varoila.

    Samoin sinä maksat pakolaisten kotouksen vaikka kansaei pakolisia halukaan vaan kauppiaat ja kokoomuslaiset.

    Kauppiaiden kuul u isi kikomuksen kanssa maksaa pa l olaisten ekålö m ä

    Äänestä

Ei Suomelle toi asia kuulu millään tavalla ja ei pidä sekaantua siihen ollenkaan.
Jokainen muistaa, kun Sipilä houkutteli Suomeen yli 30000 laitonta siirtolaista ja nyt veronmaksajat maksavat näistä aiheutuneet miljardien eurojen kulut.
Suomalaiset saivat lasten viharaiskauksia , terrori-iskuja, tappoja ym. älämölöä.
Sipilä ja Orpo kyykyttivät Suomalaisia veronmaksajia, köyhiä, sairaita, työttömiä, vanhuksia, eritoten lapsia ja vammaisia.
Kovalla tohinalla alettiin mediassa toitottaa ilmastolässytystä, että miljardien euron tuhot jäisivät huomioimatta.

1Äänestä

Oikeasti+90%+ei+halua+yhtäkään+noista+kulueristä+suomeen.+Nämä+tilatut+gallupit+saadaan+näyttämään+tilaajalle+mieluisa+lopputulos,

1Äänestä

Tämän vihefrvasurikt saa vielä käännettyä muotoon "Puolet suomalaisista haluaa Välimeren pakoloiset Suomeen"

1Äänestä

Miksei kysytä: moniko haluaa ottaa Afrikan lähtösatamissa olevia Suomeen. Jätetään se muodollinen hetken kumilautalla oleminen pois.

1Äänestä

Pitäisi sanoa että kolmannes Suomalaisista haluaa Välimereltä noudettuja pakolaisia Suomeen.

1Äänestä

Kukaan suomalainen ei halua lisää noita ikielättejä.

1Äänestä
  • Paitsi virheät(suvakkius) ja suomenruotsalaiset(heikentää suomenkielisten lasten tulevaisuutta) kunhan eivät sijoitu heidän asuinalueille.

    1Äänestä

Ketju on selkeä. Poliitikko, joka ei käytä resurssejaan oman maan syrjäytyneiden ja apua tarvitsevien vanhusten yksinhuoltajien mamutuksen uhrien sekä pakkoruotsituksen purkamiseen, ei ole Suomen asialla vaan halajaa vieraita (mikä sataa maamme kilpailijamaiden laariin).

Samaten petturihallituksen äänitorvi, pakkoverolla ylläpidetty YLE, on jo taantunut yltäkylläisyydessään ja läpinäkyvässä propagandassaan ja yliruotsipakkomielisyydessään naurettavaksi turhakkeeksi.

Voi Orban, tätäkään et vielä tiennyt. Auta veljeskansaasi, omat politiikan verikoiramme raatelevat meitä.

1Äänestä

Tulee vielä aika ,kun puolet Suomessa asuvista ei halua suomalaisten asuvan Suomessa

1Äänestä
  • Tätä juuri yritämme välttää.

    1Äänestä

Kaikki afrikan pitkäkallot paluumatkalle euroopan rajoilta ! Ei mitään alkuasukkaista meille !!!!!!

1Äänestä
  • millä kompensoimme niiden aiheuttaman ilmastohaitan

    Äänestä

Kukaan suomalainen ei halua elättää noita kyykereitä täysihoidossa - elämänsä loppuun asti.
Ei kukaan.
Ei edes kooma(i)nenARinne eikä Ohihutiviherhomesalo aio maksaa elättämisestä mitään.

1Äänestä
  • Ite raivostuin kun mielisairaalassa tapasin tytön joka oli joutunut matujen viha raiskauksen uhriksi ja oli niinsanotusti hajonnut. Sen jlk avoimesti taistellu matutusta vastaan. Mitä siinä voi tehdä jos ei omassa suomessa voi olla heikoimmat jäsenet turvassa.

    1Äänestä

  • punainen terrori lopettiin neljässä kuukaudessa 1918

    musta ja vihreä terrori on nyt pysäytettävä

    Äänestä

Minä en halua niitä pelastamatta jääneitäkään Suomeen. Muuttukoot maaksi jossain muualla.

1Äänestä

Liian moni tutkimus päätyy fifty fiftyyn ollakseen uskottava. Hyvävelimedian juttuihin taas tuskin uskoo enää toimittajakaan. Minusta mihinkään maahan ei pidä kuskata vieraiden kulttuurien edustajia. Jos tulokkaat nauttivat suomalaisten seurasta, he hakeutuvat suomalaisten seuraan, eivätkä kuppikunnitu omiksi porukoikseen. Suomalaisia ei näytä liiemmin hakeutuvan tulokkaiden seuraan. Sama juttu muualla maailmassa.

1Äänestä

yli puolet eivät kannata rasistista persupuoluetta ja ihmisoikeuksien sekä länsimaisten arvojen polkemista

1Äänestä
  • Länsimaisia arvoja tuodaan Afrikasta ja Lähi-idästä vai ?

    1Äänestä

  • Kristus näitä hönöjä riittää, oot kai virhee tai rkp-natsi ?

    1Äänestä

Suomen viranomaisten tehtävänä on suojella suomalaisia kaikilta uhilta ja tunkeutuvilta matuisilta otuksilta.
Samoin Suomen poliitikkojen, Suomen Yleisradion, Suomen kirkon,
.........
..................
...............

1Äänestä
  • Ykkös prioriteettina Suomen hallituksella on Afrikan asioiden eteenpäin vienti , kertoi ministeri Haavisto.

    1Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ykkös prioriteettina Suomen hallituksella on Afrikan asioiden eteenpäin vienti , kertoi ministeri Haavisto.

    Darfurin boy. Tom.

    1Äänestä

Itelle ei vaan mene kaaliin se, että jos tänne tulee satoja tuhansia, miljoonia kouluttamattomia nuoria- ja keski-ikäisiä miehiä, miten ne elätetään? Saati sitten kun näiden perheet tulee tänne?

Aika hurja tilanne että tulevaisuudessa vaikka vuonna 2050 on työtä tekeviä veroa maksavia suomalaisia joku 3-4 miljoonaa ja elätettäviä 20 miljoonaa (jos nykyinen avoin punaviher politiikka saa jatkua?), miten tämä yhtälö toimii?

No toimiihan se yhtälö, tästä maasta tulee näiden tulijoiden kaltainen afrikan maa, jossa kaikki on suu ja kädet levällään: Antakkee rahhoo, mulla on näläkä, rahhooo, haluaaa rahhhoooo!

Infra rapistuu ja kaikki kujat on jätettä täynnä, väkivaltaa sun muuta!

1Äänestä
  • Ne apinat ajaa taksiautoo leipoo bullaa joukkoraiskaa lapsia ja virnuilee meille "rasisteille".

    VihaNETTIpoliisi kaivaa persettä ruudun ääressä ja jakelee pidätysmääräyksiä jäljelle jääneille isänmaallisille.

    Äänestä

KEHITYSAPUA TULEE KOHDENTAA KEHITYSMAIHIN EIKÄ ROUDATA ONGELMIA POHJOLAAN !

Äänestä
  • Suvakit mieluummin halaa niitä aina 5 min päivässä kaupunkimiljöössä Eirassa ja Ullanlinnassa, sitte lemmikkiapina lähetetään yöksi lähi-itikseen (tekeen tuhmia).

    Ei suvakki haluu mennä afrikkaan. Auttamaan.

    Äänestä

  • mitä kehitysapua ne tarvii ovahan siellä hyvin lisääntyneet

    Äänestä

Jo lähtökohtaisesti on turha puhua mistään "Välimerestä pelastetuista".

Jos nuo olisivat merestä pelastettuja, niin helpointa olisi viedä heidät lähimpään rantaan turvaan, eli takaisin sille rannalle mistä tulivat.

Kysymys on meritaksiliikenteellä massarahdatuista elintasoaan nostamaan pyrkivistä maahantunkeutujista. Ei pakolaisista, koska eivät ole paossa mitään muuta kuin alhaisejksi kokemaansa elintasoa. Eikä maahanmuuttajista, koska muuttamiseen maasta toiseen on olemassa oikeat ja toimivat menetelmät.

1Äänestä
  • Nämä "pelastetut" ovat ihmissalakuljettajien tuomia laittoamia siirtolaisia.

    1Äänestä

  • No millä nuo kaikki miljoonat pelastetut elätetään Euroopassa ja Suomessa ?
    Että silleen.

    Äänestä

  • Siionisti Soros ja miljaridinen "hyväntekeväisyys"järjestönsä on myöntänyt tämän ja vannonut tuhoavansa eurooppalaisen kulttuurin islamisaatiolla.

    Lukekaa Unkarin kaikkia lehdistöä, olkoonkin maassa juridisia ongelmia, mutta Soroksen suhteen kansa on samaa mieltä ja ukkelin viides kolonna sai ikuisen porttikiellon Unkarin maaperälle.

    Äänestä

Toinen puoli NIMBY

Äänestä

Kyllä minä odotan sitä hetkeä, että Italia työntää ensimmäisen lähestyvän paatin takaisin ulapalle. Tilanne rauhoittuu, kun Pohjois-Afrikassa on tieto, että näin toimitaan.

Äänestä
  • meri rosvous sompassiassa loppui kun hyökkääjiä alettiin ampua kovilla

    Äänestä

  • Tuo on totta ja merimiinaan osuva paatti ihan yhtä hyvä.

    Äänestä

Pitäisi tehdä kansanäänestys asiasta! Eikä, että pieni piiri päättää!

Äänestä

Ei kiitos, ne tuo pelkkää kaaosta ja tauteja Eurooppaan. Ei tänne eikä minnekkään pysyköön kotimaissaan riehumassa...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

pelastettuja ihmisiä Suomeen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu