Puoluetuki 20% Nousee-Miksi

Puoluetuki nousee 20% -- se taitaa olla korotus prossa,
syksyn palkka nevvotteluihin, eläkkeisii, työttömyys korvauksiin.
Taas nähdään oli si hallituksessa kua vaa , oma pessä on vaan mielessä.
Että silleen sitä taas kansaa kusetetaan................
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Törkeää kähmintää. Ensin hommataan eduskunnan pudokkaille kovapalkkaisia avustajan paikkoja ja sitten korotetaan puolueille lahjoitettavaa rahamassia.
Eikö puolueita vois rahoittaa jäsenmaksuilla? Jos ei halua maksaa jäsenmaksua, ei puolue ole oikea harrastus. Pelatkoon vaikka lottoa nämä ns. kansanedustajat, veronmaksajien kusettaminen pitää loppua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Puoluetuki nousee 20% -- se taitaa olla korotus prossa,
syksyn palkka nevvotteluihin, eläkkeisii, työttömyys korvauksiin.
Taas nähdään oli si hallituksessa kua vaa , oma pessä on vaan mielessä.
Että silleen sitä taas kansaa kusetetaan................

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu