The Walking Dead:n 4. season on paras elokuva mielestäni.

Anonyymi

The Walking Deadin 4. season on maailman kaikkien aikojen paras elokuva mielestäni; Voittaa jopa Terminaattori- ja Alien-elokuvat.

Tietenkin pitää ensin katsoa seasonit 1-3 huolella, ennen kuin katsoon seasonin 4. Myös seasonit 1-3 ovat erittäin hyviä elokuvia ja vetävät vertoja mm Terminaattori- ja Alien-elokuviin, joita olen pitänyt suunnilleen parhaimpina elokuvina, ennen kuin katsoin The Walking Deadin neljä ensimmäistä seasonia.

Aion katsoa loputkin seasonit. Viidennestä seasonista olen katsonut alusta joitakin episodeja ja mielestäni viides seasoni on alussa jopa liian raaka. Samanlaista romanttista tunne-elämystä en ole vielä toistaiseksi viidennestä seasonista saanut (kuin varsinkin neljännestä seasonista), mutta en ole vielä katsonut edes puolia episodeista joten arvosteleminen on kokonaisuuden kannalta liian aikaista viidennen seasonin osalta.

Mielestäni neljännen seasonin viimeinen kukkienkatselukohta on paras ja romanttisin tunne-elämys koko elokuvahistorian ajalta.

1

99

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olen katsonut seasonit 1–8. Lainasin ne kirjastosta.

      Seasonit 1 ja 2 olen katsonut äsken jo toiseen kertaan ja niin aion katsoa muutkin seasonit myös toiseen kertaan. Varmaan joskus ensi vuonna voi lainata myös seasonin 9 kirjastosta. Toivottavasti tuohon sarjaan tehdään loputtomasti seasoneja.

      Tähän mennessä olen tullut siihen tulokseen, että The Walking Dead -sarja on maailman paras elokuva, joka on tähän mennessä tehty.

      Aion pian katsoa myös Fear the Walking Dead -sarjan. Se ei varmaan mitenkään liity The Walking Dead -sarjaan, vai kuinka?

      Aluksi The Walking Dead -sarjassa seikkaillaan kokoajan tarinan mukaan Georgiassa (mm Atlantassa ja Fairburn Roadin lähellä ja Woodburyssa, mutta missä lienee kuvaukset tehty), mutta viidennessä seasonissa seikkailut siirtyvät Virginiaan ja lähelle Washington DC:tä ja merenrannallekin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3037
    2. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      61
      3021
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2387
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1873
    5. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      83
      1798
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1729
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1586
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      79
      1307
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1270
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      79
      1090
    Aihe