Todella posketonta touhua

Anonyymi

Nyt teki kaupunki selväksi et kanit(ristiturvat) menee heidän arvo-asteikossa vammasen ihmisen edelle. Kehitysvammasilta kynitään tuhkatkin pesästä ja kissat,koirat ja kanit saa siruttaa kaupungin piikkiin.

3

241

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kohta pitää harhailevat muistisairaatkin siruttaa. Ei ole hoitopaikkoja, kolmen vuoden jono. Mutta sitä ei tehdä ilmaiseksi, siitä pittää perusturvalautakunta ja ymmärtävät viranhaltijat huolen. Lue viimeinen 20.8. pöytäkirja perusturvalautakunta kokouksesta. Tiedät missä mennään. Koirapuisto ja kissat ensin. Tässä julkisuutta, jota kaupunginjohto haluaa.

    • Anonyymi

      Kaikki koirapuiston ystävät nyt äänestämään. Ja kaikille koirille ja kissoille ha kaneille ilmaiset käynnit eläinlääkärille! Kyllä meillä on millä mällätä! Vai mitä ?

    • Anonyymi

      Menkijärvellä on koirapuisto ja uittopaikka , Vimpelissä on koirapuisto ihan paraatipaikalla. Kaupungin keskusta menettää asioivia ihmisiä koko ajan kun Menkijärvellä voi saada laatuaikaa kesähelteillä sekä itselleen ja lemmikille. Vimpelissä voi hoitaa kauppa-asiat samalla kun lemmikki telmii tarhassa.

      Lemmikkien ympärillä pyörivät rahavrrat on todella merkittäviä, koirapuisto ja maauimala jossa olisi lemmikeille oma allas olisi melkoinen vetovoimatekijä kaupungin keskustalle. Musti ja Mirri on pörssiyhtuö, miettikää sitä!

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      88
      7141
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      35
      3791
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      45
      3360
    4. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2532
    5. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      41
      2262
    6. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      206
      2259
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      122
      2192
    8. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2119
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1868
    10. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      40
      1749
    Aihe