Mikä on tulos kun ajatellaan julkisuutta?
Koskaan aikaisemmin, siis;KOSKAAN aikaisemmin julkisuus kuva ei ole järjestöllä ollut niin huono kun tänä vuonna.
Omat mokailut ovat siihen yksin syynä.
Herää kysymys:
Onko tämä vain esimakua ensi vuodesta?
Mitä katastrofeja on tiedossa?
Koskaan aikaisemmin, siis;KOSKAAN aikaisemmin julkisuus kuva ei ole järjestöllä ollut niin huono kun tänä vuonna.
Omat mokailut ovat siihen yksin syynä.
Herää kysymys:
Onko tämä vain esimakua ensi vuodesta?
Mitä katastrofeja on tiedossa?
Vastaukset 12
Vanhimmat
P.o. Palvelusvuosi 2019 päättyy.
Valheella on lyhyet jäljet. Tai jt tapauksessa yllättävän pitkä, koska tolloja ihmisiä tuntuu löytyvän. Onhan tyhmyys ehtymätön luonnonvara.
Mahtavat suuret konventit on suuri todistus työstä ja ykseydestä ympäri maailmaa. Työ saatetaan loppuun. Sitä ei voi kukaan lopettaa. Takana on kaikkeuden suurimmat voimat. Työtä tehdään kaikilla kentillä innokkaasti. Se on yritetty lopettaa monta kertaa, mutta siinä ei ole onnistettu. Vastustus jatkuu ja kasvaa, siihen ollaan valmistauduttu.
Kansaivälisistä konventeista on kuvia JW org. Uutisosastolla.
Eipä ne konventit niin suuria aina ole verrattuna esimerkiksi Suviseuroihin. Olen samaa mieltä kanssasi siitä että vastustus varmaan tulee kasvamaan. Suurimmaksi osaksi se näyttää olevan itse aiheutettua; esim pedofiilien suojelemista, lakien rikkomista, epäinhimillistä käyttäytymistä entisiä Jt kohtaan.
Jos takana on kaikkeuden suurimmat voimat, miksi työtä ei tehdä joka puolella maailmaa? Erityisesti Kiina ja arabimaat muodostavat huomattavan tyhjän alueen Vartiotornin sanoman osalta. Venäjällä tuli vasta takapakkia. Vaikuttaa siltä, ettei järjestö pysty toimimaan läheskään koko maailmassa. Onkohan se siis Jumalasta, vai sittenkin ihmisestä?
Ympäri Maailmaa? HOHOHOHOHOHOH!
Mikä mahtaa olla Saudi-Arabian jt pääkonttorin osoite? Tai Singaporen, Kiinan, Vietnamin, Venäjän sekä usean Muslimi-enemmistöisen valtion? Taitaa tulla naru kaulaan tai pallo jalkaan jt kyseisissä maissa. Melkoisen mitätön tämä "kaikkivaltias jehova". HOHOHOHOHOHOHOHO!
Vai on takana kaikkeuden suurimmat voimat..
hui kauhia
huamaakko muute, jotta sun julistelu ei meee läpitte?
Vaikuttaa siltä, ettei järjestö pysty toimimaan läheskään koko maailmassa. Onkohan se siis Jumalasta, vai sittenkin ihmisestä?
- Kaiketi näissä maissa on niitä raudoitettuja sotavaunuja. Nehän vaikuttavat Jumalaan aivan kuin punainen kryptoniitti Teräsmieheen. (Tuom.1:19) No can do.
On paljon sellaista, mistä ette tiedä mitään. Tietoa viedään kaikkialla, tavalla tai toisella. Asia on Jumalan hallinnassa ja tekee sen, mitä tarvitaan.
Saatana on tämän maailman Jumala ja hän käyttää kaikki keinonsa hyökkäykseen. Hänellä on monta tapaa tehdä yrittäessään tehdä työ vaikeaksi. Mutta hänen keinonsa ei ole tuntemattomat. Vahvan uskon omaavat kestävät ne.
Jumala tosiaan tekee mitä tarvitaan. Tällä hetkellä taitaa olla vartiotornilahkon alas ajo.
Hän on saanut tarpeekseen nimensä pilkkajalahkosta.
Ja siihen on sykähdyttävät todisteet, eikö totta?
Oikeusjuttuja pedofiliasta on tulossa USA:ssa roppakaupalla. Saattavat käydä kalliiksi. Lisäksi imagohaitta on valtava.
Niin makaa kuin petaa, voisi järjestöstä sanoa. Sitä saa mitä tilaa. Toivottavasti uhrit saavat viimein oikeutta.