Taas pääsee tekemään heräteostoksia kotiin tai autoon,,,,
Uusi BILTEMAn kuvasto postilaatikossa
Anonyymi
22<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Hyvä sulle jos on rahaa.
No se oli vitsailua. En tilaa, mutta onhan sitä "viitteellisesti" mukava joskus soffalla selatakin...
Menen tästä purkamaan kyllä vanhaa iskaria ja jousta pois. Uudet osat tilasin Trodolta ja Autodocilta.... ei oo rahaa krääsään.
Tilaan autojen osia Tallinnasta. Alvadi.ee
Sieltä tulee nopeasti osat ja vieläpä edullisesti. En ole tarvinnut vaihtaa yhtään ostosta, varaosaluettelo on hyvä. Joitakin osia on sellaisia, joita ei saa suomalaisista varaosaliikkeistä. Lähinnä vanhempiin autoihin.
Etuiskari oli Alvadilla n. kympin kalliimpi kuin Trodolla. Haluamaani jousimerkkiä ei löytynyt ollenkaan.
Trodolta tulee kuluitta , kun tilaus on > 99 euroa. Ja Postiin.
Aeromotors lienee virolaisista edullisin.
Pitää katsoa nuo kaksi muuta toimittajaa. Vanhoihin Volkkareihin olen tilannut osia.
Ikean kuvasto tuli samana päivänä tänne :)
Tarvitsen uuden pyykkikorin ja lautasia ainakin.
No sitten vaan ostoksille jos hinnat kohdillaan.
Kun olisi auto, että pääsisi tuonne Biltemaan....
Toissaviikolla oli parikin tarvetta.
Autottomana yritin postimyyntiä.
"Ei ole postimyynnissä, tavarataloissaon. Lähde etsmään"
On siinä taas paljon metsää kaadettu näiden "tiiliskivien" painamiseen. Boikotoin näitä firmoja juuri tämän vuoksi.
Ramona täss,mie kahtelen ja siitä mitä kannattaa laittaa rahtihameeseen.
Clas Ohlssonikin aikaisemmin painatti ja postitti noita kuvastojansa. Ei ole vuosikausiin Clasulta enää tullut mitään. Edes liikkeestä sisältäkään ei löydy kuvastoja, myyjät vaan levittelee käsiänsä, että on valitettavasti loppu, muutama ruotsinkielinen on vielä, otatko?
Mennyt jo liian nuivaksi ja niukaksi Clas Ohlssonilta näiden markkinointiensa kanssa.
Harvoin tilee klasulla poikettua. Viimeksi käytiin perheen kanssa Biltamalla pari viikkoa sitten.
Biltemasta ei saa kuin laadutonta roinaa, jotka eivät monta käyttökertaa edes kestä.
Meidän muija tilaa joltain lingeliltä mekkoja ja alusasuja. Kohtuu hintaisia, käyttökelpoisia. Mut eiks lähi marketeista saisi yhtä hyvin vaatteensa?
Naiset vaan, ne päättää!
Itselläni hajosi Bilteman kompressori jo toisella käyttökerralla. Eipä tarvitse tuon firman ovipumppua jatkossa kuluttaa.
Ihan sitä samaa "halpatuontiroinaa" myy kaikki marketit tänä päivänä (jopa ns. ammattilaisten käyttämät toimittajat). Se on sitten makuasia jos haluaa maksaa merkkituotteista 3-10 kertaisia hintoja. Itse kun kotikäyttöön ostelen tarvikkeita ja työkaluja, muutamaa poikkeusta lukuunottamatta riittää halpamarkettien tavara. Sähkötyökalut olen pääsääntöisesti ostanut edes jonkinlaista merkkiä. Eikä ne laatumerkkien edukkaamman pään kalut ole edes kauheesti kalliimpia.
Kiinakrääsää.
Netissä on seksissäämpää matskua kuin tavan kaupoissa, heh.
Kuvaston sivu 11...oooo-ooo. Tuliko painovirhepaholainen. Myyvät matulaattoria.
Enpä ole koskaan tilannut mitään biltemasta,enkä tilaa jatkossakaan.
En minäkään, olen aina hakenut myymälästä :)
Ostin Biltemasta painepesurin edullisesti. Hyvin on toiminut. Pitää muistaa ottaa sisälle talveksi, ettei jäädy.