"Kirsikan kuiskaus" - ainut lajiaan?

Aino-jäätelöissä muovirasiassa on tätä minun herkkuani. En käsitä , miksei tästä ole suurempaa valikoimaa.
Aina samat mansikka-suklaa-banaani-kinuski-omena-kaneli-lakritsit...

Lidlin valikoimaa en ole käynyt kollaamassa.
Hyvä kuitenkin kun on yksi edes.
6130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kirsikat ovat hyvin suosittuja maailmalla, suomalaiset ei vissiin oikein ole makuun päässeet. Kuivattu kirsikoita saa kyllä monista kaupoista, niitä voi käyttää vaikka leivontaan rusinoiden sijasta.

Äänestä
  • Minä tykkään kirsikasta ja kookoksesta. Kaksi makua joista harvat suomalaiset pitävät?

    Ei meinaa löytyä kaupoista Magnum Double Coconut puikkoa, ei isommistakaan!
    (Kookosjäätelöä, kaakaokuorrutetta, suklaakastiketta ja maitosuklaata).

    Äänestä

Kirsikkajäätelöä on tosi harvoin tarjolla. Kiitos vinkistä.
Heti huomenna pitää tarkistaa lähikaupan jäätelö allas.

Äänestä
  • Ja tätäkin löysin vain Kurikan Halpa-Hallista - ei meidän S-marketeissa. K-supermarketti pitäisi kyllä tsekata.

    Äänestä

Aino jäätelöt ovat kyllä hyviä. Mutta pikkasen liian makeita minun makuun.

Äänestä

Jäätelöt ovat yleensäkin liian makeita sokeripommeja. Reseptit ovat myös turhan monimutkaisia. Ostankin vaniljajäätelöä ja maustan sen marjoilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Aino-jäätelöissä muovirasiassa on tätä minun herkkuani. En käsitä , miksei tästä ole suurempaa valikoimaa.
Aina samat mansikka-suklaa-banaani-kinuski-omena-kaneli-lakritsit...

Lidlin valikoimaa en ole käynyt kollaamassa.
Hyvä kuitenkin kun on yksi edes.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu